Виплата зарплатні на Івано-Франківщині: у яких районах найбільше боргують

Станом на 1 грудня в Івано-Франківській області найманим працівникам боргують 56,3 мільйона гривень.

Про це журналістці Фіртки повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Так, основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадала на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (46,5%) та на підприємства промисловості (38,5%).

Зокрема, станом на 1 грудня основна частка боргу припадала на підприємства Івано-Франківського району (89%). Частка боргу підприємств Калуського району склала 6,8%, Косівського – 3,8%, а Коломийського – 0,4%.

Зазначимо, що у підприємств Надвірнянського та Верховинського районів заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

  читайте також: Ринок праці у січні: найоплачуваніші професії та середня зарплатня

Нагадаємо, станом на 1 листопада в Івано-Франківській області найманим працівникам боргували 55,3 мільйона гривень.

На противагу – середня номінальна заробітна плата штатного працівника на Івано-Франківщині у листопаді склала 11 905 гривень.

Додамо, що понад 36% роботодавців заявили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися. 

Крім того, у 52% опитаних українців у 2021 році погіршився фінансовий стан.

До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання. 

Зазначимо, що найвищі зарплати в IT-фахівців та фінансистів, а найнижчі – в освітян та працівників ресторанів й готелів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни