“Винесемо на смітник історії”. На Прикарпатті демонтували пам’ятник невідомому солдату

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Facebook/Зіновій Андрійович

В урочищі Буковинка на околиці Надвірної комунальники демонтували пам'ятник невідомому солдату. Про це на своїй Facebook-сторінці розповів міський голова громади Зіновій Андрійович під час прямого ефіру з місця події.

"Ми цей пам'ятник демонтуємо і винесемо на смітник історії як радянський символ окупаційної тоталітарної комуністичної влади. Перейменування вулиць, демонтаж цих пам'ятників дасть можливість нам назавжди забути про символи окупаційної влади й режимів, які панували до 1991 року", — каже Зіновій Андрійович.

З його слів, після того, як демонтують пам'ятник невідомому солдату, в урочищі Буковинка планують облаштувати меморіальний сквер, щоб вшанувати українських патріотів.

Зіновій Андрійович розповів, що поряд з пам'ятником невідомому солдату в урочищі Буковинка є хрест, який встановили на вшанування закатованих радянською владою патріотів.

"Щороку під час проведення поминальних заходів надвірнянці тут запалюють свічки на знак пам'яті про героїв України, які віддали своє життя за вільну, незалежну, соборну державу", — розповів міський голова Надвірної.

Хрест звели у 90-х роках жителі Надвірної за ініціативи організацій "Меморіал" і "Пласт". Тут планують встановили пам'ятник закатованим борцям з окупаційним режимом.

Також Андрійович додав, що демонтаж пам'ятника невідомому солдату зініціювали міська рада та громадські організації громади.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни