Виконком затвердив договір з інвестором, який будуватиме автостанцію у Калуші

19 січня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Калуської міської ради, на якому розглянули і без зауважень підтримали проєкт рішення «Про затвердження проекту інвестиційного договору щодо будівництва автостанції з приміщеннями громадського та комерційного призначення».

20 Січня,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 425


ПП «Стравбуд» на інвестиційний конкурс подало ескізний проєкт майбутньої автостанції

Погодження виконкому дозволяє комунальному підприємству «Калуське підприємство автобусних станцій» укласти договір на будівництво автостанції з приватним підприємством «Старвбуд».

Нагадаємо, у вересні минулого року виконавчий комітет Калуської міської ради прийняв рішення «Про оголошення інвестиційного конкурсу з відбору інвестора для будівництва автостанції з приміщеннями громадського та комерційного призначення». Пів року до того, у березні, рішенням Калуської міської ради було утворено КП «Калуське підприємство автобусних станцій» — під проєкт із будівництва  автостанції на вул. Ринковій. Земельна ділянка для будівництва автостанції площею 0,4527 перебуває у постійному користуванні комунального підприємства, інформують “Вікна”.

У інвестиційному конкурсі з будівництва автостанції був лише один учасник — ПП «Старвбуд», яке й оголосили переможцем конкурсу. Рішення комісії про переможця інвестиційного конкурсу затвердив виконавчий комітет Калуської міської ради. Зараз інвестор уже може приступати до проєктних робіт та будівництва.

У договорі, який 19 січня затвердив виконком, конкретики — не багато. Зокрема, відсутня інформація про частки, які після завершення будівництва автостанції з комерційними приміщеннями переходять у власність громади та інвестора. Тут зазначено, що «протягом 30 днів з моменту затвердження проектної документації Сторони додатковою угодою до даного Договору визначають частку кожної Сторони в Об’єкті, шляхом підписання Протоколу розподілу площ». Водночас в умовах конкурсу, які затверджували у вересні зазначено, що «протягом 30 днів з моменту затвердження проектної документації сторони договору визначають графік будівництва Об’єкта інвестування, шляхом підписання додаткової угоди до інвестиційного договору, яка буде його невід’ємною частиною. Цією ж додатковою угодою передбачається уточнення площі Об’єкта інвестування, що залишається у власності Калуської міської територіальної громади, шляхом підписання протоколу розподілу площ».

Між термінами «визначити частку» і «уточнити» її є різниця, і при тому — суттєва. До того ж частка, яка переходить місту (тобто власне автостанція) — у першу чергу важлива для громади. Тож у договорі можна було прописати, що вона, скажімо, буде не меншою, ніж 10, 15 чи, наприклад, 20% від загальної площі будівлі. Однак цього немає.

Також у договорі нічого не сказано про перехід частки земельної ділянки (під комерційними приміщеннями) до інвестора. Тим часом, в умовах конкурсу було прописане таке зобов’язання інвестора:

«…протягом 90 днів після прийняття в експлуатацію Об’єкта інвестування та повного виконання Інвестором зобов’язань за інвестиційним договором, Інвестор зобов’язується вчинити всі необхідні дії щодо оформлення у встановленому порядку права користування частиною земельної ділянки, на якій буде здійснено будівництво Об’єкта інвестування, або забезпечити оформлення права користування частиною земельної ділянки, на якій буде здійснено будівництво Об’єкта інвестування іншою особою (експлуатуючою компанією), а Землекористувач (Замовник) — надати нотаріально посвідчену письмову згоду на припинення права постійного користування частини земельної ділянки, на якій буде розміщена відповідна частина Об’єкта інвестування, що перейшла у власність Інвестора».

Натомість у договорі з приводу землі є лише таке:

«…право постійного користування земельною ділянкою внаслідок виконання цього Договору не переходить до Інвестора».

Отже є ризик, що інвестор оформить у власність нерухомість без землі й уникне оподаткування.

За договором, будівництво автостанції має тривати не більше півтора року з моменту отримання комунальним підприємством дозвільних документів на виконання будівельних робіт. Гарантійний строк якості закінчених робіт та експлуатації об’єкта становить 10 років із моменту введення об’єкта в експлуатацію. Саме такий гарантійний строк експлуатації об’єкта будівництва визначено Цивільним кодексом.

Нагадаємо, ПП «Стравбуд» на інвестиційний конкурс подало ескізний проєкт майбутньої автостанції. За ним, це буде одноповерхова споруда площею 1175 кв. метрів (забудова близько 26% земельної ділянки). Тут передбачена зала очікування на 113 кв. метрів, адміністративні (зокрема, диспетчерська і квиткові каси) і санітарно-гігієнічні приміщення сумарною площею близько 79 кв. метрів — це те, що в підсумку перейде громаді, тобто власне автостанція — близько 16% площ. Площа комерційних приміщень, які будуть належати інвестору, — 937 кв. метрів плюс санітарно-гігієнічні приміщення у комерційній зоні на 46 кв. метрів — загалом близько 84% площ будівлі. Також на автостанції має бути сім платформ для посадки і висадки пасажирів, місця для стоянки автобусів та паркувальні місця для автомобілів. Усе це також має облаштувати інвестор.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни