Військовий експерт Владислав Селезньов: Взимку війна продовжиться в тому ж темпі – Новини України

Військовий експерт Владислав Селезньов: Взимку війна продовжиться в тому ж темпі - Новини України

Фото: facebook.com/vladislav.seleznev.94

Якщо у когось і були слабкі надії на те, що взимку російська агресія в Україні якщо не вщухне, то хоч би сповільниться через витівки «генерала Мороза», – таких надій більше немає. Вже давно не 1941 рік, і не «генерали Морози» зараз задають тон битвам. Зима буде гарячою – про це впевнено заявляють військові експерти, серед яких і наш співрозмовник – полковник ЗСУ Владислав Селезньов.

На півночі Луганщини РФ збирає війська

– Владиславе, ставки на мороз, розмоклі дороги, ожеледицю та тумани не виправдалися – для сучасної війни це не має жодного значення?

– Так, зима настала, але бойові дії продовжуються, і поки нічого не говорить про їхнє уповільнення або закінчення. Згадаймо історію: січень–лютий 2015 року. Тодішня сувора зима ніяк не заважала активним бойовим діям, просуванню техніки, артилерії та особового складу в районі Дебальцевського плацдарму Донецької області. Думаю, і цього разу буде те саме в інших регіонах України.

Погодні умови навряд чи особливо заважатимуть бойовій роботі артилерії з обох сторін, і війна продовжуватиметься в такому ж темпі. Ну, хіба що можливе деяке зменшення активності бронетехніки в полях, якщо земля не замерзне і не затвердіє. Між ділянками ті ж танки зможуть пересуватися дорогами з твердим асфальтовим покриттям. Працюватимуть артилерія, авіація в тих же темпах та обсягах, що й зараз.

– Загострення та посилення військових дій теж швидше буде, ніж ні?

– Буде чи ні – все залежить від резервів, які має як російсько-окупаційна армія, так і українські сили оборони. Наразі ми бачимо, що Росія зосереджує на півночі Луганської області велику кількість сил, у тому числі артилерії та десантників, які донедавна перебували на території правого берега Дніпра. Плюс туди ж підтягують “частково мобілізованих” тощо. Припускаю, що у перспективі вони почнуть діяти на Куп’янськ з метою повного блокування українського контрнаступу на цій ділянці російсько-українського фронту.

– У якому з регіонів України зараз найгарячіша точка?

– Традиційно непроста ситуація на Бахмутському напрямку, в районі Авдіївки, Вугледара… Росія там намагається тиснути у рамках реалізації свого плану – виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Чи матиме вона успіх? Ні. Позиції українських військ там дуже потужні, а Генштаб України наразі проводить низку заходів для посилення наших можливостей на цій ділянці фронту. Тим більше, що певна кількість сил та засобів українських сил оборони вивільнилася після закінчення боїв на правому березі Дніпра, і відповідні резерви наша армія має.

“На колінах зліпити” можуть до 50 ракет на місяць

– Ну, а як же нам казали, що ракет у росіян майже не залишилося, воювати їм нема чим…

– Ракет у РФ, дійсно, стає дедалі меншим, бо починаючи з лютого 2022 року вона використала понад 4000 ракет різних класів і типів в Україні. Якщо говорити про високоточні ракети, то їх вистачить максимум на 3-4 масові обстріли України.

Ситуація така, що бойові дії з використанням ракет продовжуватимуться, але очевидно, що за нинішніх темпів використання росіянами цих ракет дуже скоро їхня кількість прийде до нижчої позначки. У рамках можливостей оборонно-промислового комплексу РФ – це приблизно 50 ракет на місяць, які вони можуть «зліпити на колінах» з тих машинокомплектів, які вони мають у наявності.

Кейс із постачання балістичних ракет до Росії з Ірану поки не працює. Домовленості начебто є, але вони ніяк не трансформуються в практичні дії щодо постачання тих самих ракет.

– Росіяни б’ють по українській енергоструктурі з якою метою?

– Гадаю, вони мають план ракетного терору. Очевидно, що вони намагаються знищити всю тепло- та енергогенерацію України, тому й «працюють» на таких об’єктах, як, наприклад, Курахівська, Бурштинська та інші ТЕС. І це незважаючи на те, що за російським законодавством території Донецької та Луганської областей вважаються територіями Російської Федерації. Але росіяни просто знищують все живе, щоб створити хаос, заснований на повній ліквідації тепло- та енергогенерації.

– А далі що? Хаос, паніка та…?

– Далі через відсутність елементарних побутових зручностей у регіоні, за задумом загарбників, мають з’явитися панічні та деструктивні настрої. На цьому ґрунті вони почали б роботу з населенням областей: люди повинні почати переконувати військово-політичне керівництво України піти на переговорний трек з російськими окупантами. Щоб погодилися на всі їхні умови, аби не обстрілювали територію та не знищували об’єкти енергогенерації. Спойлер: ніхто на такі історії не піде, все ж і так очевидно! Ворог має бути знищений, а без світла заради нашої перемоги можна і посидіти якийсь час – воно того варте.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни