Військове керівництво отримало завдання створити резерви, — Володимир Зеленський

У День Соборності України відбулася зустріч Президента Володимира Зеленського та колишнього Прем’єр-міністра Великої Британії, члена британського парламенту Бориса Джонсона зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 23 Січня, 2023, 09:30 Україна Переглядів: 6777 Володимир Зеленський та Борис Джонсон зустрілися зі студентами та викладачами КНУ імені Тараса Шевченка Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

У зустрічі взяли участь студенти з усіх регіонів України, а також представники Військового інституту КНУ, інформує Офіс Президента.

Відповідаючи на запитання молоді, Глава Української держави висловив переконання, що Україна точно переможе в цій війні.  

«Ми вже перемогли, тому що об’єдналися, у нас велика нація, великий народ… Окрім того, важливо провести ще й фізичну деокупацію наших територій. Тоді це буде не лише теоретичною чи філософською перемогою — це буде реальністю», — зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, перемогу можливо здобути вже у 2023 році. Але для цього українцям потрібно зберігати єдність і міцність.

«Швидкість (завершення війни. — Ред.) залежить від декількох речей: міцності всередині України та міцності ззовні – допомоги партнерів. І не можна допускати уповільнення процесів що ззовні, що всередині, бо це затягуватиме війну», — наголосив Глава держави.

Президент також відкинув будь-які твердження щодо необов’язковості перемоги України чи допустимості часткової перемоги нашої держави.

«Нічого не забудемо, нічого не пробачимо, усе точно повернемо. Все це зробимо як міцна цивілізована держава. Майбутня держава – член Євросоюзу. Майбутня незалежна держава, яку бачитимуть наші партнери у своєму колі в НАТО», — заявив він.

Володимир Зеленський зазначив, що завершення війни у справедливий спосіб передбачає ініційована Україною формула миру.

«Формула миру — це потужна дипломатична зброя. Всі пункти там — справедливі й чесні щодо будь-якої держави, з повагою до статуту ООН, до суверенітету, до територіальної цілісності», — сказав він.

Щоб ця мирна формула принесла результати, важливо об’єднати довкола її реалізації друзів і партнерів України — заручитися підтримкою як США, так і всіх лідерів Європи, зазначив Президент.

Президент України зазначив, що найважливішим ресурсом української армії є особовий склад, який потрібно берегти.

«Люди не просто важливі, а найважливіші», — сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо поповнення особового складу українського війська, Глава держави повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви, щоб захисники мали змогу відновлювати сили після бойових дій.

«Тому що це складно з різних причин — і поранення, і психологічний стан. Він має бути нормальний», — наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що не може розкрити подробиць мобілізаційних процесів, але Ставка Верховного Головнокомандувача ухвалила відповідні рішення, і далі командувачі працюють над їх реалізацією на своїх напрямах.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни