Війська Росії заблокували ротацію місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС – Новини України

Війська Росії заблокували ротацію місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС - Новини України

Фото: wikipedia.org

Міністерство закордонних справ засудило блокування Росією ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії на території Запорізької атомної станції. Про це йдеться на веб-сайті відомства.

– Якщо Росію не зупинити, її злочинні дії на українському ядерному об’єкті можуть призвести до катастрофи, масштаби якої досі не відомі для Європи. Москва має негайно розблокувати ротацію експертів МАГАТЕ та забезпечити їх невідкладне безпечне переміщення тимчасово окупованими територіями України до Запорізької АЕС, – йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що злочини російської армії проти цивільних ядерних об’єктів в Україні, включаючи окупацію ЗАЕС, перешкоджання роботі МАГАТЕ та створення загроз життю міжнародних експертів, вимагають невідкладної міжнародної реакції.

– Закликаємо міжнародне співтовариство вжити негайних кроків для розширення санкцій проти російської державної корпорації «Росатом», афілійованих з нею компаній та інституцій, а також інших ключових факторів атомної енергетики Росії, – зазначено в повідомленні.

У МЗС закликали генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі до активного зусилля для протидії агресії РФ. Також окремо українська сторона наголосила на важливості повного припинення співпраці з РФ у сфері ядерних технологій, обмеження прав та привілеїв Росії у МАГАТЕ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни