Відставка голови Бундесверу: не зналася на військовій справі і допомагала Україні на словах – Новини України

Відставка голови Бундесверу: не зналася на військовій справі і допомагала Україні на словах - Новини України

Фото: REUTERS/Маттіас Річел

Міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт подала у відставку та направила відповідне прохання канцлеру ФРН Олафу Шольцу. При цьому у своїй відставці вона звинувачує німецькі ЗМІ, які неодноразово виставляли її в невигідному світлі, показуючи, що вона явно не на своєму місці.

“Багатомісячна пильна увага ЗМІ до моєї особистості робить практично неможливими ділове інформування та дискусії про військовослужбовців, Бундесвер та встановлення пріоритетів у сфері політики безпеки в ім’я інтересів громадян Німеччини”, – йдеться у заяві 57-річної Ламбрехт.

Замість модернізації армії – дефіцит всього

І справді, судячи з того, що пише німецька преса, навряд чи якийсь ще міністр оборони Німеччини був таким некомпетентним у військових питаннях, як Крістіна Ламбрехт. Deutsche Welle взагалі повідомляє, що міністром оборони Ламбрехт стала випадково. Канцлеру Шольцу, який обіцяв гендерну рівність у формованому ним уряді, потрібна була неодмінно жінка на чолі цього відомства. У результаті вона виявилася настільки «не в темі», що багато хто пов’язує нинішній плачевний стан справ в армії саме з нею.

Німецький полковник Андре Вюстнер заявив, що в армії дефіцит “майже всього”, “від відсутності персоналу та мотивації серед молодих людей пов’язувати своє життя з військовою службою – до постачання запасних частин, боєприпасів, не кажучи вже про нові системи зброї”. Показово, що лише 36 САУ Panzerhaubitze з кількох сотень у робочому стані, а запасів снарядів вистачить на 3 дні війни. Піком ганьби німецької армії стали БМП Puma, які масово зламалися після навчань.

Тому Ламбрехт і дорікають її нездатності поліпшити оснащення збройних сил Німеччини, яке останніми роками викликає чимало критики як у самій країні, так і у союзників по НАТО.

Німецька преса постійно смакувала явну невідповідність Ламбрехту займаній посаді. Багатьом у Німеччині запам’яталися телекадри з репортажу про її візит у квітні минулого року до військовослужбовців Бундесверу в Малі, де піском пустелі вона крокувала в туфлях на високих підборах. Інспектуючи війська Бундесверу, вона чомусь взяла туди із собою свого сина, з яким після цього поїхала на фешенебельний курортний острів Зюльт.

Про війну в Україні – з феєрверками, але без танків

Ламбрехт призначили на цю посаду у грудні 2021 року, коли Росія вже стягувала війська до кордонів України. Проте вона стурбувалася не так модернізацією збройних сил Німеччини, як невисоким числом німецьких генералів жіночої статі.

На допомогу Україні вона тоді щедро пообіцяла відправити 5000 касок, що в Києві назвали “абсолютно сміховинним”. “Коли у січні 2022 року близько 200 000 російських солдатів підступали до кордону України, Ламбрехт з гордістю оголосила про постачання 5000 шоломів до України, – пише Bild, резюмуючи: – Ганьба!”

А після початку війни раз у раз з’являлися повідомлення про затримки з вини Міноборони з постачанням німецьких озброєнь Україні. Ламбрехт всіляко гальмувала передачу ЗСУ будь-яких озброєнь, у тому числі танків, які завдяки ній якщо і передадуть Києву, то не раніше 2024 року.

Ще більше у Німеччині всіх шокував її новорічний відеозвернення. Під канонаду святкового феєрверку у центрі Берліна вона із трагізмом у голосі міркувала про війну в Україні. Багато хто вважає новорічне звернення міністра оборони Німеччини недоречним не лише за формою, а й за змістом. Замість того щоб хоча б згадати про поневіряння та мужність українців у відображенні російського вторгнення, Ламбрехт говорила про пов’язані з цією війною її особисті “дуже багато особливих вражень” і “численні зустрічі з цікавими, чудовими людьми”, за що вона каже “сердечне спасибі”.

Хто на зміну

Новим міністром оборони Німеччини може стати Борис Пісторіус. З 2013 року 62-річний соціал-демократ Борис Пісторіус обіймає посаду міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії. У 2019 році він балотувався у лідери Соціал-демократичної партії.

Член Бундестагу Вольфганг Кубіцкі заявив: “Було б добре, якби цього разу це надзвичайно важливе міністерство очолила людина з необхідними знаннями”.

Думка експерта

Тарас Загородній, експерт-міжнародник:

– Збройні сили Німеччини зараз пожинають результати політики Ангели Меркель, яка полягала в тому, що армія країні фактично не потрібна. По-перше, нема з ким воювати, адже Берлін сидів на газовій голці Росії. А якщо щось – то є буферні держави та США з НАТО, які захистять Німеччину. Тому зовсім не дивно, що одна з попередниць Ламбрехт на посаді міністра оборони Урсула фон Ляйєн – за освітою гінеколог.

Що ж до постачання Києву танків, які гальмувала Ламбрехт, то новий міністр оборони навряд чи вирішить це питання. По-перше, це політичне рішення канцлера Шольца. А по-друге, у Німеччини цих танків дуже мало.

Що пишуть закордонні ЗМІ

BBC:

– Міністра оборони Німеччини Крістину Ламбрехт активно критикують за нерішучу позицію щодо допомоги Україні. Тож вона й подала у відставку. Це рішення вона ухвалила на тлі зростання тиску на Берлін з вимогою дозволити постачання в Україну бойових танків німецького виробництва.

El Pais:

– Ламбрехт – міністр, який викликав найбільше розмов у кабінеті. Вона залишає пост, який, на думку багатьох, для неї виявився непосильним. Після численних невдач та розбіжностей, а також після більш ніж 10 місяців російського вторгнення в Україну колишня міністр вирішила піти у відставку, щоби більше не завдавати шкоди своєму уряду. Наступник Ламбрехт має зайнятися найбільшою у Німеччині операцією з переозброєння з часів Другої світової війни.

Financial Times:

– Відставка Ламбрехт пов’язана з тим, що Берлін має вирішити, чи відправляти німецькі танки Leopard 2 в Україну і чи дозволяти це іншим європейським країнам. Це сталося лише за кілька днів до зустрічі міжнародних прихильників Києва на американській авіабазі «Рамштайн» у західній Німеччині у п’ятницю.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни