Відомо, скільки прикарпатців, які хворіли на Covid-19, подали заяви на допомогу з бюджету

Упродовж січня 2022 року 174 жителі Івано-Франківської громади, які хворіли на COVID-19, подали звернення на отримання виплати з міського бюджету.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор департаменту соціальної політики міськради Василь Семанюк, передає Фіртка.

Зі слів посадовця, суму допомоги для людини індивідуально визначає комісія, до якої входять представники виконавчого комітету та медики.

“Може бути 500 грн, а може — 5 000 грн. Насамперед це залежить від медичної складової. Ті, хто перебував у лікарнях, “на кисні” відповідно отримають більші суми. Це медики визначають.

Деякі ліки хворим давали безкоштовно. Тому вже виходячи з цього, кожне конкретне звернення розглядаємо, дивимося на медичні показники”, — розповів Василь Семанюк.

Директор департаменту соціальної політики каже, подати заяву на отримання допомоги можуть батьки, дитина яких хворіла на COVID-19.

Заяву на фінансову допомогу жителі Івано-Франківської громади можуть написати у відділі звернень міської ради. За словами начальниці відділу Наталії Шологон, для цього потрібно підготувати пакет документів.

“Людина подає заяву на ім’я міського голови та копії документів. Потрібна перша і друга сторінки паспорта, і сьома, й восьма, де є прописка, ідентифікаційний код і реквізит рахунку.

Також вона додає медичну довідку. Звернення розглядають упродовж місяця, трохи є у нас затримка. Через велику кількість хворих у нас є великий потік таких заяв”, — розповідає Наталія Шологон.

Пенсіонер Мирослав Когутяк написав заяву на отримання матеріальної допомоги. Чоловік розповідає, хворів на коронавірус разом з дружиною. Перебіг недуги в обох був середньої важкості. Франківець каже, хоче отримати компенсацію, адже на лікування витратив більш ніж половину пенсії.

“Хворіли два місяці тому. 2 лютого мені зателефонувала лікарка і сказала, що я можу звернутися по допомогу. Пішло дуже багато грошей на лікування, а ми обоє — пенсіонери. Ми витратили на антибіотики 2 тис. грн”, — каже Мирослав Когутяк.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни