Відомо, скільки мешканців Заходу виступають за відновлення Україною статусу ядерної держави

Половина українців виступають за ядерне роззброєння Росії як стримування країни-агресора від майбутніх нападів. Приблизно стільки ж — за повернення Україні статусу ядерної держави.

Такими є дані опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.

У цілому кількість тих, хто підтримує відновлення Україною статусу ядерної держави, зросла з 47% у 2019 році до 53% у 2022 році.

Водночас у регіональному розрізі — 58% мешканців західних областей підтримують відновлення Україною статусу ядерної держави, 39% — не підтримують.

Ситуація в інших регіонах наступна:

Разом з тим, як зазначають соціологи, заходами стримування Росії від майбутніх нападів, що найбільш підтримують українці є вступ України до НАТО (61%) та позбавлення Росії ядерної зброї (50%).

Нагадаємо, майже 60% мешканців західних регіонів вважають, що розпочинати відбудову на деокупованих територіях варто після закінчення війни.

До слова, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.

Крім того, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.

Довідково: опитування провели упродовж 20-21 листопада 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).

Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок).

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни