Відкриття геріатричного центру в Калуші відкладається — потрібно відремонтувати фасад

Тут коштом донорів проведено капітальний ремонт даху, який знаходився в дуже занедбаному стані. Завершуються внутрішні ремонтні роботи. 28 Липня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 512 Благодійний фонд виділив 6 млн гривень на ремонт будівлі геріатричного центру в Калуші Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Попередньо планувалося відкриття центру до 15 серпня. Проте є потреба у виконанні фасадних робіт.

“Оскільки ремонтні роботи геріатричного центру здійснюються за підтримки донорів, то очікуємо від них погодження для виділення коштів на оновлення фасаду. А тоді вже визначимо дату відкриття геріатрії”, — зазначив міський голова Андрій Найда.

Як повідомляли “Вікна”, перший міський геріатричний центр розміститься в будівлі колишнього протитуберкульозного диспансеру на вулиці Каракая. Приміщенню — понад 100 років.

Раніше йшлося, що калуська громада взяла на себе ремонт фасаду та даху.

Як відомо, благодійний фонд виділив 6 млн гривень на ремонт будівлі геріатричного центру в Калуші.

Калуський геріатричний центр в Івано-Франківській області вже четвертий за рахунком проєкт, який реалізує БФ “Восток-SOS”. Три попередніх успішно завершені у Більшівцях, у Блюдниках та у Лисці на Прикарпатті.

В закладі буде створено 40-50 ліжок, з яких 50% займатимуть внутрішньопереміщені особи, й стільки ж буде виділено для мешканців громади — це умова благодійників. У перспективі, після закінчення війни, всі ліжка геріатричного центру перейдуть у розпорядження Калуської громади.

У бюджеті Калуської громади закладають видатки на зарплату і комунальні послуги, а харчування, медикаменти та розхідні матеріали розраховують залучити від благодійних фондів. Окрім того, комунальний заклад матиме дохід: особи, які тут перебуватимуть, отримають 25% від свого пенсійного забезпечення, а 75% отримуватиме геріатричний центр на забезпечення харчування.

У перспективі за умови наявності вільних ліжок, центр також зможе надавати платну соціальну послугу стаціонарного догляду.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни