Відключення електрики та вода: як захистити житло від потопів та протікань – Новини України

Відключення електрики та вода: як захистити житло від потопів та протікань - Новини України

Фото: fran1 з сайту Pixabay

Планові відключення світла призводять до того, що в багатьох будинках відключаються електронасоси, які подають воду. І це створює суттєві ризики і для побутових електричних приладів, і для сантехніки.

До того ж багато людей евакуювалися або переїхали перечекати холодні дні на дачі. Квартири залишаються без нагляду тривалий час. І проблеми, що виникли в їхньому житлі, можуть відгукнутися і у вашому.

Крім того, ніхто не скасовував «мирні» комунальні проблеми.

Разом зі спеціалістами з сантехніки дізнаємося, як уникнути потопів та як їх ліквідувати з мінімальними втратами.

Від’їжджаючи, перекривайте крани

Залишаючи будинок, не забудьте скористатися простими, але максимально ефективними правилами.

– Виїжджаючи на тривалий час, бажано у квартирі перекрити центральний кран водопостачання. А у приватному будинку – законсервувати свердловину, злити воду із системи опалення, вимкнути електричні автомати, – розповіли «КП в Україні» у сервісному центрі Waterua.

Пам’ятайте, що трубам у вашій квартирі може бути багато років. А за старими треба доглядати особливо ретельно.

– Стояки та магістральні труби до уваги не беремо. Поговоримо про ті, що перебувають на прибудинковій території в підвалах і в самих будинках. У когось нові труби, а у когось мінялися років 20 тому – і це ще непоганий варіант. А у когось не мінялися від моменту побудови будинку, по 50 років і більше, – уточнюють фахівці.

Саме ці «ретрокомунікації» можуть створити особливі та несподівані проблеми. При відключенні води падає тиск у системі водопостачання, при включенні відбувається його різке підняття. Тому перекритий кран на всю квартиру збереже сантехніку від удару прямого тиску, – розповіли нам у сервісному центрі «СанексПро».

– Особливо страшний прорив гарячої води. Все, де вона проходить, стає непридатним. І доведеться робити ремонт не лише собі, а й сусідам, – зазначають у «СанексПро».

Сміття – у трубі

Ще одна проблема, з якою ми до війни стикалися досить рідко, – трубне сміття. Коли труби довгий час стоять без води, то окислюються, і у результаті утворюється сміття. Як правило, це невеликі шматочки (скоріше навіть пил), що накопичується всередині труби. І ці частинки з часом, відпадаючи, створюють грудочки (назвемо їх «трубний тромб»). І навіть невеликі такі «тромби» можуть призвести до аварійної ситуації.

– Коли вода відключається, вона змішується в системі, в результаті потім йде дуже брудна вода. Через гідроудари обсипається весь наліт і бруд, який є всередині. Тому ми рекомендуємо людям ставити колби (колби механічного очищення, або фільтри, які видаляють із водопровідної води пісок, іржу та інші забруднення. – Авт.) на вході. Навіть якщо полетить картридж, фільтр можна поміняти, – радять у сервісному центрі «Тепло Вода».

Для ефективності потрібно поставити щонайменше дві колби. Першу – найдешевшу, яка прийме на себе всяке сміття.

– Так, після включення вона може стати повністю чорною, зате весь цей бруд не піде далі по системі. Адже від бруду псуються і змішувачі, і бойлери, і пральні машинки, – кажуть у «Тепло Вода».

Хороша колба зараз коштує 500 гривень, але можна взяти і дешевше, за 300. Краще купувати й встановлювати відразу дві, буде сильніший ефект.

Є і метод без вкладення фінансів, але він потребує більшої уважності.

– Вхідні крани, коли йдете з дому, краще перекривайте. А коли відновили подачу води, то потрібно почекати 15-30 хвилин і не відкривати кран, щоб те сміття, яке накопичилося в трубах, не потрапило відразу вам у квартиру, – радять у сервісному центрі «СанексПро».

Бойлер від перепадів тиску води можна захистити в такий спосіб – встановивши редуктор тиску. Якщо такого немає на вході в квартиру, його можна встановити на вході в сам бойлер. Підключення на вході в бойлер редуктора тиску стане гарантією захисту від протікання.

Також можна розщедритися і купити захист від протікання води. Датчики ставляться у тих місцях, де є загроза протікання. Датчик реагує на воду, і кран автоматично перекривається. Але цей метод вимагає і серйозних фінансових вливань, і присутності електрики.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни