Від посмертного донора з Прикарпаття трьом пацієнтам пересадили нирки та печінку

Три операційні були напоготові, коли на базі обласної клінічної лікарні проводили шосту та сьому трансплантації від посмертного донора. 26 Грудня, 2022, 09:30 Прикарпаття Переглядів: 1022 МОЗ України забезпечує всім необхідним і попри війну продовжує курс на масштабування трансплантації в Україні Напередодні 63-річному франківчанину констатували смерть мозку і його родичі підписали згоду на посмертну пересадку органів, інформують “Вікна” з посиланням на Івано–Франківську обласну клінічну лікарню. Після тривалої підготовки, відповідних процедур і підбору реципієнтів, трансплантаційна бригада обласної ради разом з колегами закладу Першого медичного об’єднання Львова впродовж доби провела кілька непростих хірургічних операцій. Цьому передувала робота транспланткоординаторів щодо пошуку реципієнтів. У результаті обидві донорські нирки успішно пересадили чоловікам- прикарпатцям 44-х і 57-ми років, а печінку 50-річній жінці зі Львівщини.

«Усього система відібрала одинадцять осіб із загальноукраїнського електронного реєстру, які в черзі на трансплантацію. Проте після кросс-матчу, відповідного тестування у нашій лабораторії, яке ми провели, щоб унеможливити відторгнення, найкращі показники для пересадки від цього донора були у двох чоловіків, яким і пересадили дві донорські нирки», — розповідає транспланткоординаторка Лілія Шевага.

«Найважче з печінкою, оскільки цей орган має багато судин навколо й виконує більше п’ятисот функцій в організмі», – кажуть хірурги. До слова, печінку донора пересадили у Львові.

За словами завідувача Центру нефрології, діалізу і трансплантації Олега Легуна, все це непросто, адже пересадка органів потребує відповідних медикаментів, розуміння всіх процесів, приживлення. Проте Міністерство охорони здоров’я України забезпечує всім необхідним і попри війну продовжує курс на масштабування трансплантації в Україні, щоби наші громадяни мали змогу отримати таку послугу у себе вдома. А тим часом пацієнти з приживленими нирками дякують своєму донору та його родині. Трансплантаційна бригада обласної лікарні радіє, адже ще двоє пацієнтів отримали шанс змінити якість життя на краще й уже не є залежними від гемодіалізу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни