Вибори в Туреччині: Ердоган набрав менше 50% голосів – Новини України

Вибори в Туреччині: Ердоган набрав менше 50% голосів - Новини України

Фото: REUTERS/Florion Goga

В Турції підрахували 98,38% бюлетенів. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган набрав 49,34% голосів. Його головний суперник – кандидат від шестипартійного Опозиційного об’єднання “Національний альянс” Кемаль Киличдароглу – 45%, повідомила російська служба ВВС.

У ще одного кандидата у президенти Сінана Огана – 5,23%. Обидва основні кандидати вже прокоментували попередні результати.

Ердоган висловив надію на перемогу вже в першому турі, але додав, що якщо волею народу судилося провести другий тур, він не заперечуватиме.

Киличдароглу в свою чергу сказав, що впевнений у перемозі у другому турі. – Якщо буде оголошено другий тур, ми обов’язково виграємо. Воля до змін у суспільстві вища 50%, – сказав він.

Другий тур передбачували майже всі соціологічні опитування, проте багато хто віддавав перше місце у гонитві Киличдароглу, а не Ердогану. Третій кандидат на виборах Сінан Оган пообіцяв незабаром визначитися, кого з суперників підтримати у другому турі.

Президентські та парламентські вибори відбулися у Туреччині 14 травня 2023 року. Їх називають історичними, оскільки вперше за 20 років правління Ердогана в опозиційного кандидата Кемаля Киличдароглу з’явився шанс на успіх. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни