Верховна Рада звільнила ввезення генераторів та Starlink від мита та ПДВ – Новини України

Верховна Рада звільнила ввезення генераторів та Starlink від мита та ПДВ - Новини України

Фото: Photo by Andreas Rentz/Getty Images

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроекти №8196 і №8197 щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України. Про це 13 грудня повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

– На законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, іншого обладнання, Starlink без мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Норма буде діяти до травня 2023, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Железняк зазначив, що парламент врахував його правку щодо розповсюдження такого звільнення для поштових та експрес-відправлень. Також Верховная Рада підтримала надання можливості зберігати пальне без ліцензії до 2000 літрів. 

Один з авторів законопроекті Дмитро Разумков написав, що генератори, обладнання для їх експлуатації, ремонту та виробництва в Україні стануть “набагато дешевшими”. Від сплати мита та ПДВ звільнили не тільки генератори, а й Starlink та міжнародну допомогу від організації Енергетичного Співтовариства.

– Пільги поширюються також: як на бізнес, так і на громадян України; на міжнародні поштові та експрес-відправлення; бізнес отримає змогу зберігати пальне для генераторів без необхідності отримувати ліцензію і дозвіл на викиди в атмосферне повітря, – зазначив Разумков.

За наполяганням Уряду підприємства, які хоча б на одній точці ведення бізнесу зберігають пальне об’ємом понад 2000 літрів, забов’язані повідомити податкову службу за допомогою декларації.

29 листопада Кабінет міністрів затвердив необхідні документи, щоб Starlink завозилися в Україну без податків. 8 листопада прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що генератори та обігрівачі звільнять від сплати ПДВ та мита.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни