Верховна Рада ухвалила закон про медіа – Новини України

Верховна Рада ухвалила закон про медіа - Новини України

Фото: Ратынский Вячеслав/УНИАН

Парламент ухвалив загалом закон “Про медіа”, який підтримали 299 народних депутатів. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.

– Ухвалили компромісні позиції: врегулювання статусу каналу «Рада»; вилучено норми за виборчим законодавством, – написав Желєзняк.

Згідно з документом, телеканал Рада має забезпечувати трансляцію засідань Ради, а під час воєнного стану та обмеження прямих трансляцій – канал викладатиме записи у день проведення пленарного засідання.

Новий законопроект про медіа підтримали Рада у першому читанні 30 серпня після того, як йому дали позитивну оцінку в ЄС. Він надає більше повноважень Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій галузі.

Зокрема новий закон передбачає добровільну реєстрацію для онлайн-медіа, яка гарантує йому законодавчий захист. Якщо ж зареєстроване онлайн-медіа передбачає грубе порушення, то регулятор застосовує до нього штраф, а у разі повторного порушення протягом місяця – штрафні санкції у подвійному розмірі.

Також ухвалений Радою документ передбачає тимчасову заборону на розповсюдження незареєстрованих онлайн-медіа. Він складає 14 календарних днів. Заборона застосовується у разі значного порушення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни