Верещук: РФ незаконно вивезла з України понад 4 тисяч дітей-сиріт – Новини України

Верещук: РФ незаконно вивезла з України понад 4 тисяч дітей-сиріт  - Новини України

Фото: VIOLETA SANTOS MOURA/REUTERS

Росія незаконно вивезла з України понад 4 тисячі дітей-сиріт. Про це повідомила віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, наголосивши, що тепер Україна вимагає повернення малюків. 

– Росія свідомо розмиває фокус ЗМІ, фокус суспільства називаючи всіх дітей евакуйованими, говорячи про те, що вони здійснили нам величезну послугу забравши наших дітей, що це, мовляв, гуманітарна місія, це їхнє добре відношення і порятунок. Це не так. Це злочин, це депортація, це акт геноциду по відношенню до українських дітей. І ми це фіксуємо кожного разу. Ми звернулись до Росії з письмовим переліком поіменним дітей сиріт, яких ми вимагаємо повернути. Власне, 4396 імен наших дітей, – розповіла міністр, яку цитує “УНІАН”. 

Верещук наголосила, що Україна готова співпрацювати у питанні повернення викрадених українських дітей з усіма міжнародними організаціями. Вона додала, що українські служби готові забрати своїх депортованих дітей у будь-якій країні. 

– В будь-якій країні ЄС, де вони нам їх передадуть на кордоні з Росією за посередництва або ЮНІСЕФ, або Міжнародного комітету Червоного Хреста, за посередництва інших міжнародних організацій, які готові виїхати і забрати наших дітей. Ми наполягаємо на тому, щоб всі діти були повернуті, бо у всіх дітей є законний представник. Держава, яка є законним представником таких дітей, готова взяти на себе відповідальність за їх життя і їх комфортне перебування, – підсумувала вона.

За останніми даними, відомо про 19 тис. 514 незаконно вивезених в України дітей. За даними Верещук, наразі процес повернення дуже складний і відбувається точково. Відомство змогло забрати лиш е 327 дітей. Якщо у дітей є батьки, то цим займаються вони. 

 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни