«Великі затрати»: відомо, скільки державі коштують реанімаційні пацієнти з коронавірусною хворобою

На Прикарпатті 60% реанімаційних ліжок зайняті. Там перебуває 140 пацієнтів.

Тим часом на апаратах ШВЛ – 39 хворих.

Про це під час оперативної наради очільниці Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук розповів Володимир Дзьомбак, заступник директора департаменту охорони здоров’я, передає Фіртка.

«Хочу звернути увагу й на те, що потрібно дотримуватися карантинних вимог. Тому що медицина і взагалі держава несе великі затрати на допомогу жителям по всій Україні по ковіду», – каже Дзьомбак.

Як зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я, 28-30 тисяч гривень держава витрачає на одного реанімаційного пацієнта.

Тим часом 15 тисяч гривень передбачили на пацієнта, якого лікують в стаціонарі.

До речі, минулого тижня департамент охорони здоров’я видав рекомендаційний лист. Йдеться про те, що якщо у медичному закладі завантаженість ліжок перевищує 60% – потрібно розгортати додаткове відділення.

«Практично ми охопили всі регіони нашої області зі стаціонарною допомогою. Вже немає такого, щоб люди кудись далеко їхали, щоб пролікуватися.

І якщо в закладі є перевищення 60% – це значить говорить про те, що в регіоні епідеміологічна ситуація є не дуже сприятлива», – зазначив Володимир Дзьомбак.

До слова, медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни