Велике європейське турне Зеленського: у чому користь для України? – Новини України

Велике європейське турне Зеленського: у чому користь для України? - Новини України

Фото: president.gov.ua

Президент України розпочав турне країнами Європи. Володимир Зеленський вже відвідав Фінляндію, 4 травня перебуває у Нідерландах. З метою безпеки подальший його візит не розголошується, але відомо, що наступного тижня він відвідає Німеччину.

Чим викликана така активність українського лідера і чи пов’язана вона із майбутнім контрнаступом? Можливо, він готує громадську думку Європи до того, що Україна має намір звільняти окуповані Росією території, та до того, що Росії рано чи пізно, але доведеться відповідати за свої злочини. KP.UA з’ясовувала це в українських експертів.

Президент готує ґрунт для трибуналу над Путіним

У Фінляндії Володимир Зеленський зустрівся з президентом Фінляндії Саулі Ніїністьо, вони обидва обговорили підтримку України в обороні від російської агресії, двосторонні відносини і поточну геополітичну ситуацію. Там же були присутні прем’єр Санна Марін та міністр закордонних справ Пекка Хаавісто. Також Зеленський зустрівся зі спікером парламенту Петтері Орпо – ймовірним наступним прем’єром Фінляндії.

У Нідерландах президент України Володимир Зеленський зустрівся з керівництвом цієї країни та відвідав Міжнародний кримінальний суд (МКС).

– Безумовно, ми всі хочемо бачити тут іншого Володимира. У Гаазі. Того, який заслуговує на засудження за злочинні дії. Це має бути здійснено тут, у столиці міжнародного права. Я впевнений, що це станеться, коли ми переможемо. А ми переможемо, – заявив Зеленський у МКС.

Він також мав спілкування з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та з прем’єр-міністром Бельгії Александером де Кроо. Також були аудієнція у короля Віллема-Олександра та візит на базу військово-повітряних сил Нідерландів.

У парламенті Нідерландів Зеленський виголосив промову на тему “Не буде миру без справедливості для України”. Після цього у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі він зустрівся з президентом МКС Петром Хофманським та секретарем Освальдом Завала Агілером.

Чим викликано і на що чекати від європейського турне президента України?

Політолог Володимир Фесенко:

– Збільшується частота закордонних поїздок Зеленського. Це говорить про те, що немає великих ризиків для таких подорожей. Ситуація на фронті стабільна, і президент може здійснювати такі експрес-поїздки за кордон.

Але головне – президент розуміє, що потрібно активніше працювати із західною громадською думкою та елітами безпосередньо і не лише в онлайн-режимі. Тут мало роботи дипломатів та послів, потрібна, як то кажуть, «важка артилерія» – сам президент України. Він зараз на Заході є культовою фігурою, тому його візити туди надзвичайно важливі. А відвідування Міжнародного кримінального суду – це очевидний сигнал. Це пріоритет для Києва – неминуче покарання Росії та Путіна.

Крім цього, Нідерланди – це одна з найпроблемніших країн для України щодо її вступу до Євросоюзу. Тому треба активно працювати у цьому напрямі. Країни Північної Європи – Фінляндія, Швеція – навпаки, наші найкращі союзники. І це потрібно також використовувати при активізації наших зусиль щодо вступу до ЄС та НАТО. Поїздка Зеленського до Німеччини також порушуватиме тему нашої інтеграції в НАТО. Тобто президентові потрібно працювати з усіма країнами, в яких є вагання щодо України.

Експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак:

– Якщо президент здійснює таке турне, то це означає, що він має більш ніж серйозні підстави для цього. Швидше за все, він поїхав прискорити постачання нашим ЗСУ боєприпасів, це зобов’язання взяла Європа. А Зеленський хоче прискорити вирішення цього питання перед контрнаступом.

Є й політичні моменти – його відвідування Міжнародного кримінального суду. Створення та посилення коаліції щодо покарання Росії та її лідерів. Його заяви у Гаазі свідчать про це.

Політолог Олексій Якубін:

– Зеленський та його офіс зрозуміли, що потрібно зараз використовувати особисте спілкування із західними елітами. І ці поїздки покликані на особистому контакті закріпити комунікацію із нею. Це стосується і військових постачань, і перспектив вступу до ЄС та НАТО.

Крім того, це пов’язано із спробами посилити антиросійську коаліцію. Бо іноді на Заході з’являються тривожні сигнали, що вони втомилися від підтримки України. Тобто Зеленський хоче відновити та дати новий імпульс цій підтримці. І тому він пояснює їм, що відбувається на полі бою.

Відвідування Зеленським Міжнародного карного суду показує, що для України покарання російських злочинів залишається пріоритетом.

А майбутня поїздка Зеленського до Німеччини має показати дієвість антиросійської коаліції. Також Зеленський, поки має заділ популярності на Заході, хоче пролобіювати питання, пов’язані зі вступом України до ЄС та НАТО. Тим більше що північні країни Європи, з яких Зеленський розпочав своє турне, є союзниками України.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни