Фото: sciencealert.com
Вченим вперше вдалося виявити воду на астероїдах Іріс та Масалія. Це вдалося зробити за допомогою інфрачервоного телескопа SOFIA. Про це пише Science Alert.
Як відомо, навколо Сонця обертається близько мільйона астероїдів, і раніше вчені були переконані, що вода на них, якщо і колись була, то повинна була випаруватися. Але нове дослідження це спростувало.
Використовуючи інфрачервону камеру для слабких об’єктів (FORCAST), на поверхні Місяця виявили сліди молекул води, еквівалентні приблизно 350 мл води в кубічному метрі грунту. Вчена з Південно-Західного науково-дослідного інституту Анісія Арредондо підтвердила, що обсяг та поширеність води на астероїдах узгоджується з тією, яку знайшли на Місяці: вона замкнута, пов’язана з мінералами та поглинена силікатами.
Також вчені проаналізували дані з двох слабших астероїдів – Партенопа та Мельпомени – проте не змогли отримати результату. Передбачається, що камері FORCAST не вистачає чутливості, щоб визначити особливості води, якщо вона є. Команда вчених і далі досліджуватиме наявність води на інших астероїдах. Однак тепер застосовуватимуть космічний телескоп Джеймса Вебба, оптично якісніший.
Діаметр Іриса – 199 кілометрів. Дослідники зазначають, що він більший за 99% інших астероїдів. Розташований Ірис у поясі між Марсом та Юпітером – на середній відстані від Сонця 2,39 астрономічних одиниць. Він здійснює оборот навколо центру Сонячної системи за 3,7 роки. А діаметр Масалії становить 135 кілометрів, її положення та орбіта подібні до Іриса, зазначили вчені. У жовтні 2024 року астероїд 2007 FT3, який раніше вважався “втраченим” у космосі, наблизиться до Землі. Імовірність зіткнення вкрай низька.