“Вчаться бути демократичними громадянами”. У Комарівському ліцеї на Івано-Франківщині діє літній клуб

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Освіта демократичного громадянина" та "Освіта з прав людини" — такі теми обговорюють у літньому клубі, що діє на базі Комарівського ліцею імені Антіна Могильницького, що у Галицькій громаді на Івано-Франківщині. Навчальний заклад — один із переможців швейцарсько-українського проєкту DECIDE Summer Clubs "Ми вдома — в Україні". Про це Суспільному розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Лілія Йосифів.

За її словами, Комарівський ліцей — один з чотирьох в області, який впроваджує цю ініціативу. Такі ж клуби діють у Білоберізькій, Дубовецькій та Івано-Франківській громадах.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Комарівського ліцею Лілія Йосифів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Вартість обладнання, яке безкоштовно отримав ліцей, — приблизно 150 тис. грн, розповіла Лілія Йосифів.

"Оснащення для клубу — це безкаркасні пуфи, канцелярські приладдя, кольоровий принтер, багато спортивного обладнання, художньої літератури, настільних ігор, пазлів. Завдяки цьому клубу діти отримають знання з демократії, своїх прав та свобод. Вони мають висловлювати свою думку та не боятися цього робити. Вони вчаться бути демократичними громадянами", — розповідає Лілія Йосифів.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З дітьми працюють на волонтерських засадах 12 педагогів-тренерів. Вони пройшли п'ятиденне онлайн-навчання в межах цього проєкту.

Тренерка-педагогиня Оксана Данилюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тренерка-педагогиня Оксана Данилюк розповідає, що важливою складовою клубу є соціалізація дітей, особливо це важливо для тих, хто йде в перший клас.

"Дітям у нашому клубі весело, цікаво та повчально. Ми не тільки чотири години розважаємося, але й працюємо. Основне, що ми вчимо, — основи демократичного громадянства та прав людини. В нас кожен день розписаний, кожен вихователь має свої завдання", — каже Оксана Данилюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз у клубі є 35 дітей віком від 6 до 14 років. З них 12 — переселенці. Кожен ранок учасники розпочинають з руханки.

Учасник літнього клубу Любомир Гатич. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми граємо різні ігри, займаємося спортом, робимо розминку. Наш день розпочинається з хвилини мовчання і розминки. Після цього ідемо вчити якісь теми, читати книжки, робити плакати", — каже учасник клубу Любомир Гатич.

Учасниця літнього клубу Маргарита Левицька. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Маргарита Левицька розповідає: найбільше їй запам'яталися екскурсії та заняття з художньої творчості.

"Ми дізнаємося багато нового. Цей клуб надає багато можливостей для дітей, тому що не всі можуть зібратися, поспілкуватися. А тут ми маємо можливість здружитися всі разом", — каже Маргарита Левицька.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Перша десятиденна зміна завершиться 11 серпня. На цей день запланували велопробіг та створення настінної газети. За словами заступниці директора ліцею Лілії Йосифів, під час наступної зміни планують провести ярмарок на підтримку ЗСУ та, окрім збору грошей, зробити янголи-обереги.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни