Ваза в інтер’єрні — практичний елемент чи стильна деталь? – Новини Галича

Квіти в оселі створюють особливу атмосферу ніжності, затишку, домашнього тепла. Для розкішного букета від коханої людини чи декількох ромашок від малечі так чи інакше потрібні вази. Такі прості функціональні елементи вже давно перестали виконувати лише практичну роль, а стали ще й стильним декором помешкання. Витончений кришталь, сучасна кераміка або розкішне богемське скло — сьогодні обрати потрібний виріб не складно, адже ринок пропонує безліч варіантів на будь-який смак та гаманець.

Різновиди та особливості ваз

Вази використовуються не лише для зберігання живих квітів, але й сухоцвітів, штучних композицій, що прикрашають оселю відповідно до її стилю. Виготовляють їх з різних матеріалів, найпоширенішими з яких є:

  • скло;
  • кераміка;
  • дерево;
  • ротанг;
  • лоза;
  • порцеляна;
  • метал.

Вибрати потрібний варіант слід з врахуванням загальної естетики, особливостей дизайну кімнати. Так, наприклад, в сучасному помешканні в оформленні хай-тек матимуть дивний вигляд класичні кришталеві вироби, а от оригінальні моделі з рубаними формами з кераміки чи масивні підлогові підставки з металу — ідеальний вибір.

Сьогодні виробники пропонують стандартні настільні та підлогові моделі, крихітні екземпляри, що розміщаються на полицях або тумбах, та об’ємні аксесуари, що навіть без квітів є неймовірними елементами інтер’єру.

Як і де можна розмістити вазу

Перш ніж обрати красиву посудину для квіткових композицій, варто визначитись з місцем її розташування. Для невеликих приміщень обирайте компактні вази, ідеально — зі скла, оскільки так вони візуально не захаращують простір. Їх можна поставити на підвісні полиці, консольні столики, комоди, на підвіконня чи кухонний стіл.

Великі вази — неймовірні акцентні деталі, що вишукано дивляться в кутку кімнати, довершуючи продуману концепцію дизайну. У вітальні приватного будинку, якщо дозволяє простір, можна розмістити аксесуар на підлозі між вікнами.

Варто задуматись і про наповнення посудини. Для тривалого зберігання живих квітів її наповнюють водою, однак існує безліч інших цікавих варіантів:

  • Для святкової стилізації такого предмета в період новорічно-різдвяних свят використовуйте шишки, ялинкові іграшки, хвойні гілочки.
  • Прикрасити вазу до Великодня можна шоколадними кольоровими яєчками, писанками, вербовими гілками або ж готовими ікебанами.
  • Осінній декор передбачає використання жовтогарячих листочків, жолудів, горіхів.

Оригінально оздобити помешкання з допомогою вази можна без особливих фінансових вкладень, але подбати про досконалий вигляд такого аксесуара варто. Обирайте вироби з урахуванням загального стилю кімнати, щоб вони гармонійно доповнили наявну картину.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни