Вашингтон попередив Китай про наслідки у випадку передачі РФ летальної зброї – Новини України

Вашингтон попередив Китай про наслідки у випадку передачі РФ летальної зброї - Новини України

Фото: кадр з youtube.com/watch?v=hWll_AA09FY

Допомога Китаю Росії матиме «трагічні наслідки та одразу викликає запитання з боку інших країн щодо справжньої політики офіційного Пекіна». Як повідомляє Укрінформ, про це речник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок під час брифінгу в Вашингтоні.

– Надання КНР будь-якої летальної допомоги росії для її застосування в Україні було б кроком із потенційно жахливими й трагічними наслідками, передусім, для народу України,- наголосив представник Держдепу.

Він додав, що подібна допомога була б «чітким сигналом для країн в усьому світі про брехливість заяв Китаю про те, що він не займає жодної сторони в цій війні». Адже в такому разі, продовжив Прайс, китайцям доведеться відповідати на запитання, чому тоді вони надають летальну допомогу.

Представник Держдепартаменту США також сказав, що інші країни вже ставлять запитання про те, чому КНР підтримує РФ в інші способи, в тому числі надає економічну, дипломатичну, політичну допомогу, а також підтримує Москву своєю риторикою.

– Усе це питання, на які повинна відповісти країна, яка заявляє про свій нейтралітет у цій жорстокій агресивній війні, в цьому жорстокому територіальному завоюванні, – підкреслив представник адміністрації США.

Раніше Китай представив свій «мирний план» щодо війни в Україні, що складається з 12 пунктів. Президент РФ Джо Байден прокоментував, що «план» вигідний лише РФ. Він також категорично відкинув варіант проведення переговорів між Україною та Росією, організованих Китаєм. Байден додав, що Вашингтон обов’язково відреагує, якщо Китай передасть росії летальну допомогу. Президент США наголосив, що наслідки будуть схожими на ситуацію з економікою рф після її початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни