Важливо про холеру – Новини Івано-Франківська

Івано-Франківське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  інформує, що за період з 24.02.2022 по 15.06.2022 повідомлень про випадки харчових отруєнь, гострих кишкових інфекцій, у тому числі холери з ДУ ” Івано-Франківський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”, Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської МДА, лікувальних закладів міста – не надходило.

Довідково:

Холера — це гостра кишкова інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах, та без вчасно наданого належного лікування може призвести до смерті.

Останні випадки холери в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007, 2011 роках. У 1998 році у Донецькій області 2 випадки та 1 випадок у Криму, у 1999 році 2 випадки у Дніпропетровській, 4 в Донецькій, 3 в Запорізькій та 1 випадок в Одеській областях. У 2007 році було зареєстровано 1 випадок захворювання на холеру у м. Суми, та в 2011 році у Донецькій області – 33 випадки холери та 24 випадки вібріоносійства.

Широкому розповсюдженню холери сприяє вкрай незадовільний санітарно-комунальний стан окремих територій в умовах військового стану, зокрема, недостатнє забезпечення населення доброякісною питною водою, руйнування та аварійний стан каналізаційних мереж, суттєві недоліки в санітарній очистці постраждалих внаслідок військових дій населених пунктів, відсутність локальних очисних споруд в інфекційних стаціонарах.

Враховуючи вищевикладене, прогноз щодо виникнення холери в деяких регіонах України залишається реальним.

З метою недопущення виникнення та поширення холери на території України в цілому, та на території міста Івано-Франківська взагалі, розроблена система епідеміологічного нагляду за холерою та проведення протиепідемічних заходів.

Епіднагляд при холері передбачає систему заходів, направлених на своєчасне виявлення хворих на холеру та вібріононосіїв, виявлення холерного вібріону в об’єктах довкілля, розробку рекомендацій по плануванню та проведенню профілактичних та протиепідемічних заходів з оцінкою їх ефективності. 

На території міста епідеміологічний нагляд за холерою здійснює Державна установа «Івано-Франківський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Щорічно в період з 01.06 по 01.10 двічі на місяць за підвищення температури води вище 16 °C, організовуються та проводяться дослідження на холеру води відкритих водоймищ у визначених стаціонарних точках забору проб води.

Обов’язковому бактеріологічному дослідженню підлягає вода відкритих (поверхневих) водоймищ в зонах санітарної охорони водозабору для централізованого водопостачання, у місцях викиду стічних вод, незалежно від їх очистки, в місцях масового рекреаційного водокористування, стічні води інфекційних стаціонарів. В місцях відбору проб з відкритих водоймищ також організовано проведення фізико-хімічних та бактеріологічних досліджень, згідно діючим нормативним документам.

За період з 1 по 15 червня від Державної установи «Івано-Франківський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» інформації щодо виділення культур холерних вібріонів у воді відкритих водоймищ та реєстрації підозрілих випадків і випадків захворювання на холеру на території міста не надходило.

 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни