В українських кінотеатрах покажуть фільм про Олексу Довбуша: серед митців стрічки івано-франківські актори (ФОТО)

У неділю, 20 серпня, в Івано-Франківську відбувся допремʼєрний показ фільму «Довбуш». Вже з 24 серпня його можна буде переглянути у кінотеатрах країни.

Перед показом режисер та актори поспілкувалися з журналістами. У кінострічці «Довбуш» зіграли актори з Івано-Франківщини, пише Фіртка.

Творці стрічки: режисер Олесь Санін, продюсер Максим Асадчий, виконавиця головної жіночої ролі Дар’я Плахтій. Актори Олексій ГнатковськийРостислав Держипільський, Богдан Романюк, які входять до івано-франківської театральної спільноти.

До речі, частину прибутку з кожного квитка передадуть 68-й окремій бригаді імені Олекси Довбуша.

«Важко говорити про підтримку українського кіно, якщо глядач не купує на нього квитки. Важливо також те, що фільм виходить у прокат перед Днем Незалежності», – зауважив Руслан Марцінків, міський голова.

Продюсер фільму Максим Осадчий поділився, що кінострічка «Довбуш» – це наша енергетика, затятість і впертість, яка відчувається по всій Україні.

«Кожен з нас може переказати легенду про Довбуша. Відомий історик Володимир Грабовецький провів дослідження, які довели, що постать Довбуша – реальна.

Фільм про славу, яка може руйнувати тих, хто до неї прагне, і про героїв, аби мати приклад, як боротися за свободу», – підкреслив митець.

Тим часом народний артист України, директор Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський розповів, як йому запропонували взяти участь у кінострічці.

«Я розумів, що не пробачу собі, якщо відмовлюсь грати роль у цьому фільмі.

Все, що стосується гір і Довбуша – це для мене є святим. Навіть, якщо це не головна роль. Знімати фільм – це важка робота, титанічна», – зазначив актор.

Олексій Гнатковський, заслужений артист України, наголосив на тому, що у час повномасштабної війни, коли ми маємо Героїв – Збройні Сили України, важливо з часом їхні імена не перетворити на статистику, а пам’ятати.

Довідково:

У «Довбуші» події відбуваються в Карпатах на початку 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками.

У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив.

І розрослася легенда про карпатського лицаря Олексу. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як здурив смерть.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни