В Україні запрацює програма для пошуку дітей Reunite Ukraine – Новини України

В Україні запрацює програма для пошуку дітей Reunite Ukraine - Новини України

Фото: t.me/UA_National_Police

В Україні запрацює програма для пошуку дітей Reunite Ukraine. Цей сервіс допоможе знайти зниклих дітей та об’єднати членів сімей. Про це розповів заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

Додаток буде безкоштовним. З метою захисту персональних даних та забезпечення безпеки дитини від кібернасильства система буде використовувати багаторівневу перевірку особи, яка здійснює запит. Примітно, що дитина, яка шукає своїх батьків, може самостійно створити свій профіль для пошуку. Фацевич зазначив, що окрім членів сімей у додатку можуть зареєструватися небайдужі люди та передати відому інформацію про українських дітей, які перебувають у Росії чи на окупованих територіях та відвідують там школи, дитсадки тощо.

– Якщо ми знайдемо хоч одну дитину, возз’єднаємо бодай одну сім’ю – це вже маленька перемога. Тому цю програму ми використовуватимемо як ще один інструмент пошуку дітей, яких війна розлучила з рідними, – зазначив Фацевич.

Він уточнив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії до поліції надійшло понад 11 тисяч заяв про зникнення дітей. Наразі безвісти зниклими вважаються 381 дитину. За словами заступника голови Нацполіції, Росія викрала близько 19,5 тисяч дітей. Однак ця цифра не є остаточною. Також він зазначив, що за інформацією різних міжнародних організацій, понад 2 млн. дітей України були змушені залишити країну, а близько 3 млн. дітей є внутрішньо переміщеними, що в цілому становить близько половини дитячого населення країни.

Напередодні в Україну вдалося повернути ще одну дитину, яку загарбники незаконно вивезли до Росії з окупованої території Херсонської області. Хлопчика разом з іншими вихованцями Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області перемістили на територію РФ, звідти до тимчасово окупованого Криму, а потім до Скадовська.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни