В Україні щодня виявляє 5-6 осіб, які співпрацюють із Росією – Новини України

В Україні щодня виявляє 5-6 осіб, які співпрацюють із Росією - Новини України

Фото: twitter.com/Podolyak_M

Служба безпеки України щодня виявляє 5-6 осіб, які співпрацюють з Росією та передають чи намагаються надати ворогові інформацію про військові частини на території України або повідомити про переміщення української техніки. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі 24 каналу.

– Вони йдуть через суди, одержують конкретні терміни ув’язнення тощо. Це цілі мережі, які роками створювалися Росією. Це і колишні наші силовики, і колишні держслужбовці. Вже рік війни, і щодня це виловлюється, – розповів він.

Також він зазначив, що в Україні є люди, які заробляли гроші на Росії на різноманітних “сірих” схемах з постачання сировини, збуту товарів тощо. Одним із таких прикладів є співвласник Мотор Січі В’ячеслав Богуслаєв, проте насправді таких суб’єктів десятки тисяч, зазначив Подоляк.

Також до категорії ймовірних зрадників Подоляк відніс тих громадян, які “мріють повернутися до Радянського Союзу”. Подоляк припускає, що таких людей може бути 10% у всій країні. У цьому контексті він згадав ситуацію навколо Києво-Печерської лаври.

– Це ті, які щиро вірять, що вони мають жити у Радянському Союзі. У таборах Радянського Союзу. І це просто мерзенна поведінка: “Ви нас ображаєте, ми маємо право молитися своїм богам” тощо. Немає жодних “своїх богів”. Є російська пропаганда. І крапка. УПЦ МП була одним із ключових елементів пропаганди в Україні. На жаль, за 30 років сформувалася ціла плеяда людей, які так чи інакше працюють на Росію, – резюмував Подоляк.

Кабінет міністрів 30 березня визнав недійсним розпорядження щодо безкоштовного користування УПЦ МП майном Києво-Печерської Лаври. Таким чином його повернули до управління держави.

30 березня у Києво-Печерській лаврі мала розпочати роботу комісія з прийняття будівель у державне користування. Однак пізніше стало відомо, що члени комісії не змогли потрапити до помешкань, оскільки їхню роботу блокували віруючі та священики. Крім того, Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав преси. Поліція вже порушила відповідну кримінальну справу.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни