В Україні хочуть обмежити зарплати на час воєнного стану

Розроблено зміни до Державного бюджету. 02 Квітня, 2023, 18:30 Україна Переглядів: 1099 Ілюстроване фото. Пропонується на час воєнного стану обмежити максимальну зарплату держслужбовцям. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Депутати пропонують збільшити видатки на виплати військовослужбовцям та їх сім’ям за рахунок застосування на час воєнного стану обмеження в частині нарахування заробітної плати в державному секторі. Відповідний законопроєкт №9159 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» зареєстровано у Верховній Раді, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “ZN”.

Проєктом пропонується на час воєнного стану обмежити максимальну зарплату держслужбовцям, працівникам бюджетних установ, суддям десятьма розмірами мінімальної зарплати. Станом на сьогодні це складає 67 тисяч гривень.

Так, зокрема, пропонується доповнити закон про державний бюджет новою статтею 22-1 та встановити, що у 2023 році на період дії воєнного стану до завершення місяця, в якому воєнний стан на території України буде скасований, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування), нараховуються у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 число місяця, за який нараховуються відповідні виплати.

Автори законодавчої ініціативи – група народних депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких представник комітету з питань соціальної політики Анатолій Остапенко та фігурант кримінального провадження «слуга народу» Сергій Кузьміних.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни