В Україні циркулює 14 штамів COVID-19 – Новини України

В Україні циркулює 14 штамів COVID-19 - Новини України

Фото: facebook.com/i.kuzin.moz

В Україні циркулює 14 штамів COVID-19. Про це розповів заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомила 8 серпня пресслужба МОЗ.

Під час спільної наради МОЗ, Центру громадського здоров’я та ВООЗ Кузін розповів, що наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу. Він рекомендував зробити щеплення людям з групи ризику —  людям, які мають супутні захворювання, з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями та старшим за 60 років. Вакцинація залишається рекомендованою та безоплатною для всіх українців у сімейного лікаря та пунктах щеплень. 

Ігор Кузін нагадав про те, що нові випадки COVID-19 в епідсезоні 2023/2024 лікарі реєструватимуть аналогічно до грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 — це чотири щеплення. Понад 12 млн українців не зробили перший бустер, який було необхідно зробити через пʼять місяців після першого щеплення. 

Офіційно карантин через COVID-19 закінчився в Україні 1 липня 2023 року. Він тривав понад три роки, але фактично завершився після повномасштабного вторгнення Росії. До кінця 2024 року підтверджені поставки в Україну вакцин за міжнародною ініціативою COVAX. Тому щеплення проти COVID-19 залишаться безкоштовними й доступними.

Від початку пандемії в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19. ВООЗ офіційно оголосила про закінчення пандемії коронавірусу 5 травня.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни