В під’їзді калуської багатоповерхівки розвелися багатоніжки, які налякали мешканців

Допис зібрав чимало коментарів, в основному — обурливих. Виявляється, це проблема не лише під’їздів. Влада повідомила, що проблему вже вирішили. 19 Квітня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 1251 Багатоніжки люблять сирість і вологу теплу землю, проте загрози для людей не становлять Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Це не із фільму жахів. Це Хмельницького, 33. Розплодилося ціле кубло “якихось червів” – так відповіли спеціалісти, первинно на звернення при огляді під’їзду. Ці черви поплодилися і в інших під’їздах міста. Саме цікаво, що плодяться вони в вологих темних місцях – чудовий опис під’їзду в 21ст., в Калуші”, — описав оприлюднене фото з під’їзду калуського будинку Рейн Птах 18 квітня.

Допис зібрав чимало коментарів, в основному — обурливих, інформують «Вікна». Виявляється, це проблема не лише під’їздів.

«Б. Хмельницького, 41 такі «жителі» є і у квартирі на першому поверсі», — зокрема повідомляє Валентина Дівіріч.

Наталія Стасюк-Локатир, своєю чергою, повідомила, що управляюча компанія обстежила будинок відразу ж після звернення, впродовж 30 хвилин.

«Завтра викликаємо представників Держпродспоживслужби (колишня санстанція) нехай розберуться що це і звідки. Бо як виявляється, вони розплодилися не тільки в цьому будинку, але є і в такому, де проведено капітальний ремонт будинку. Що стосується ремонту під’їзду – люди не хочуть поточного ремонту, а капітального, де потрібно взяти участь у співфінансуванні, а кошти не дуже хоче хтось здавати», — написала вона у своєму коментарі.

А згодом Наталія Стасюк Локатир прояснила ситуацію:

«Встановили. Це ківсяк. Ці істоти люблять сирість і вологу теплу землю. Висока вологість внаслідок дощової погоди спричинила їх збільшення і поширеність. От вони і полізли зі своїх шпар у під’їзди. Такі організми масово розвиваються в умовах підвищеного вмісту органіки, коли мають кормову базу, достатню кількість вологи і температури».

Вже 19 квітня у будинку на вул. Хмельницького, 33 провели дезінсекцію. А про розв’язання проблеми повідомив міський голова Андрій Найда.

«…вчорашній допис про скупчення багатоніжок (ківсяк — біологічна назва) у під’їзді будинку на вул. Б.Хмельницького, 33, наробив багато галасу. Мешканці обурювалися, часто не добираючи слів. На сьогодні, як доповіли представники управляючої компанії «М-Монтаж», цих стоніжок вони прибрали, провели дезінсекцію.

Але слід також розуміти, що це свого роду аномалія (такі нашестя вже спостерігалися у багатьох містах) і є висока ймовірність через підвищену вологість появи цих двопарноногих в інших місцях. З потеплінням ця проблема зникне. Важливо знати й те, що, крім того що багатоніжки неприємні на вигляд, жодної шкоди людині не завдають», — написав очільник громади.

Андрій Найда також прокоментував інші критичні дописи калушан в соціальних мережах. Зокрема, щодо стану дитячих майданчиків, то, як повідомив міський голова, ремонтні роботи будуть активізовані. Окрім того, працівники КП «Калушавтодор» знайшли причину тривалих підтоплень дорожнього полотна біля будинку на проспекті Лесі Українки, 12. Як виявилось, решітка зливової каналізації була заасфальтована, тож комунальникам довелось зрізати з неї 30-сантиметровий пласт покриття.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни