В оці знайшли шмат гуми: прикарпатському військовому, який втратив ноги, у США повертають і зір – Новини Галича

Андрій Насада з села Негівці Калуського району на війні втратив обидві ноги, відтак благодійний фонд “Revived Soldiers Ukraine” взявся за його протезування у США. 

Медики та реабілітологи працювали в Орландо півтора місяця, щоб військовий знову навчився ходити. Завдяки меценатам вдалося сплатили за 2 біонічні протези $50,000.

Через поранення Андрій не тільки втратив ноги, але й зір: одним оком бачить тільки на 40%, іншого — нема, пишуть Вікна. 

Як повідомила голова фонду “Revived Soldiers Ukraine” Ірина Ващук Дісіпіо, волонтери звернулися до лікаряМирона Левицького, який має кілька клінік з лікування зору. Медик радо погодився допомогти й прооперував врятоване око Андрію, поліпшивши зір до 90%. Також пан Мирон погодився допомогти з протезуванням другого ока. І тут стався шок.

“При операції виявили великий шмат резини в оці, який власне і вибив око Андрію при підриві машини! Питання: що робили в Мечнікова (Дніпропетровська обласна лікарня імені Мечникова. — Авт.) і Київському військовому шпиталі? Як шмат резини був в голові у військового 9 місяців”, – пише волонтерка. 

Як зазначає Ірина Ващук Дісіпіо, шок і в самих лікарів, які оперували, бо попередньо подумали, що там кістка заважає поставити протез ока.

  • Крім операції на очах, медики провели часткову пластику обличчя, забрали глибокі шрами. Також заберуть чорний порох, який зайшов глибоко під шкіру обличчя. 

    Як відомо, з 2014 року боєць служив у легендарній 80 десантно-штурмовій бригаді. З початком повномасштабної війни доєднався знову до своєї бригади й поїхав на Херсонщину як аеророзвідник. Після п’яти місяців служби під час виїзду на бойове завдання підірвався на протитанковій міні. Отримав травматичну ампутацію обох ніг вище колін, втратив три пальці правої руки, одне око і частково зір на іншому оці.

    Читайте також: Пораненому прикарпатському журналістові Максиму Веприку вручили орден «За мужність» ІІІ ступеня

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни