В ООН заявили, що РФ не пустила гуманітарну місію на лівобережну Херсонщину – Новини України

В ООН заявили, що РФ не пустила гуманітарну місію на лівобережну Херсонщину - Новини України

Фото: REUTERS/Vladyslav Smilianets

Росія не пропустила гуманітарну місію ООН до людей на лівому березі Херсонської області, постраждалих внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції. Про це йде мова в заяві гуманітарної координаторки ООН в Україні Деніз Браун.

– ООН співпрацює з урядами України і РФ щодо ефективної доставки гуманітарної допомоги всім людям, які постраждали внаслідок руйнування Каховської дамби. Уряд РФ поки що відхилив наш запит на доступ до територій, які знаходяться під його тимчасовим військовим контролем, – розповіла Браун.

Вона додала, що ООН продовжить працювати над пошуком доступу до людей на лівобережній Херсонщині. А також закликала російську владу «діяти відповідно до своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом”.

РФ підірвала Каховську ГЕС в ніч на 6 червня. Наразі машинна зала і гребля ГЕС повністю зруйновані та не підлягають відновленню. В результаті спричиненої підривом екологічної катастрофи затоплені міста та села. Проходить евакуація.  Станом на 18 червня відомо про 17 загиблих внаслідок дій підриву РФ Каховської ГЕС. Ще 31 людина вважається зниклими безвісти.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни