В ООН розповіли про масові вбивства російськими військовими мирних українців – Новини України

В ООН розповіли про масові вбивства російськими військовими мирних українців - Новини України

Фото: STRINGER/REUTERS

На початку повномасштабного вторгнення російські війська страчували або здійснювали напади на осіб, що призвело до загибелі сотень мирних жителів. Про це йде мова в новому повідомленні Управління Верховного комісара з прав людини Матильди Богнер.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН,  російські війська вбивали мирних жителів в українських містах та селах у Київській, Чернігівській та Сумській областях України в період з 24 лютого до 6 квітня 2022 року.

– Є переконливі ознаки того, що масові страти, задокументовані в цій доповіді, можуть бути військовим злочином умисного вбивства, – наголосила Богнер.

Так у Бучі під Києвом, що було під контролем російських військ з 5 по 30 березня, Місія задокументувала вбивство 73 цивільних осіб. Серед убитих 54 чоловіки, 16 жінок, 2 хлопчики та 1 дівчинка. У процесі підтвердження перебувають ще 105 ймовірних вбивств.

– У звіті йдеться, що ООН наразі задокументувала насильницьку смерть 441 цивільної особи (341 чоловік, 72 жінки, 20 хлопчиків і 8 дівчаток) у трьох регіонах лише за перші 6 тижнів російського вторгнення, – наголошується у повідомленні. 

Фактичні цифри, вважають у Монітринговій місії,  будуть значно вищими, оскільки триває робота щодо підтвердження ще 198 вбивств, які сталися в Київській, Чернігівській та Сумській областях України під час окупації їх російськими військами.

Також повідомляється про страту українців у місцях незаконного утримання під час окупації регіонів. Цивільні особи ставали мішенями росіян на дорогах під час пересування в межах або між населеними пунктами, у тому числі під час спроб вибратися із зони бойових дій.

– Російські солдати доставляли мирних жителів до імпровізованих місць несвободи, а потім страчували їх у полоні. Тіла багатьох жертв були знайдені зі зв’язаними за спиною руками та вогнепальними пораненнями в голову, – розказала Богнер.

У доповіді ООН також наголосили, що серед усіх жертв, яких стратили окупанти, 88% – чоловіки та хлопчики. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни