В ООН оцінили вартість відновлення України у понад 400 млрд доларів – Новини Галича

Економіка України у 2023 році перебуватиме у стагнації.

Вартість відновлення української інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої внаслідок російської агресії, становитиме щонайменше 411 мільярдів доларів.

Про це йдеться у доповіді ООН під назвою “Світовий економічний стан і перспективи на середину 2023 року”, передає УНН.

Зазначається, що попри фінансову допомогу з боку партнерів, включно з кредитом Міжнародного валютного фонду і підтримкою бюджету від Євросоюзу і США, економіка України у 2023 році перебуватиме у стагнації.

У 2022 році економіка України, як вказано, втратила переважну частину промислових потужностей та енергетичної інфраструктури та скоротилася на 29,1%.

У доповіді наголошується, що довгострокові перспективи залежать від тривалості та інтенсивності війни, а також здатності країни профінансувати відновлення, “оцінна вартість якого підвищилася до 411 млрд доларів”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після очікуваного на саміті Ради Європи створення реєстру збитків від війни росії проти України потрібно буде створити Компенсаційну комісію та Компенсаційний фонд. Це має дозволити запустити процес відшкодування збитків усім постраждалим від агресії рф.

До теми: Ювілейні 200 тисяч: за добу ЗСУ ліквідували ще 610 окупантів

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни