В ОАСК назвали рішення Ради щодо ліквідації суду неконституційним – Новини України

В ОАСК назвали рішення Ради щодо ліквідації суду неконституційним - Новини України

Фото: Виктор Ковальчук/УНИАН

Рішення Верховної Ради щодо ліквідації Окружного адміністративного суду Києва не відповідає Конституції України та законодавству. Про це йдеться в заяві, опублікованій прес-службою суду.

– Сьогодні ВРУ ухвалила законопроект №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та створення Київського міського окружного адміністративного суду. Таке рішення не відповідає положенням Конституції України, положенням процесуального законодавства та вимогам воєнного часу, – заявили в суді.

У відомстві також вважають, що найбільше від цього рішення постраждають люди, оскільки вони не мають доступу до правосуддя.

– Окремо можна було б говорити про саму процедуру його узгодження та прийняття, проте важливо наголосити на іншому. Найбільшої шкоди від такого рішення відчують українці, які фактично будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом – Російською Федерацією, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в ОАСК, на сьогодні у провадженні знаходяться десятки тисяч справ, які тепер будуть передані спочатку до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду.

Рішення про ліквідацію ОАСК було ухвалено Радою на засіданні 13 грудня. Натомість нардепи створили Київський міський окружний адміністративний суд (КГОАС). За законопроект №5369 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» загалом проголосували 310 парламентаріїв.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни