В Калуші відбувся перший з трьох майстер-класів з живопису викладачки образотворчого мистецтва Юлії Худяк. Учасники працювали з гуашевими фарбами у техніці монотипія та створювали декоративні квіти. Це перше заняття в межах мінікурсу “Від абстракції до реалізму”, який розрахований для початківців. 19 Лютого, 2024, 15:00 Калуш Переглядів: 446 Наступні заняття мінікурсу Юлії Худяк у молодіжному просторі “Хаб 93” відбудуться 23 лютого та 1 березня Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
У коментарі «Вікнам» Юлія Худяк розповіла, що працює викладачем образотворчого мистецтва в студії “Ракурс” палацу культури “Юність” 28 років. Навчає дітей віком від 7 до 17 років працювати в різних техніках: графіці, живопису, малюнках кольоровими олівцями. Каже, що створення малюнка — це 90% праці, а решту — талант.
Як показує викладацький досвід, з дорослішими вихованцями простіше працювати, адже вони зазвичай мають конкретну ціль, знають, що хочуть досягти. До повномасштабного вторгнення вихованці студії «Ракурс» їздили на творчі конкурси в інші міста, а зараз в основному займаються в студії. Чимало випускників Юлії Худяк працюють успішно в різних сферах, але найчастіше — дизайнерами та в архітектурі.
На майстер-клас досвідчену художницю запросила молодь з «Хабу 93», яка втілює проект “МолодьТуТ” в рамках програми “Мріємо та діємо” від IREX за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Це перше заняття в межах мінікурсу “Від абстракції до реалізму”, яке розраховане для початківців, які хочуть навчитись гарно малювати, розуміти різницю технік та отримати цінні поради від професіонала.
Учасникам та учасницям пропонують освоїти техніки рисунку та живопису; навчатися виражати думки, емоції та ідеї через малюнок; освоїти конструктивну побудову предметів і їх тональне вирішення за допомогою світла і тіней.
“Сьогодні розпочалася ознайомча практика. Заняття на розвиток образної уяви, розкриття творчого потенціалу, розвантажуємо ліву півкулю, розслабляємося. В час війни це дуже важливо, щоб трошки відійти від стресу”, — каже Юлія Худяк.
Працювали присутні близько двох годин в техніці монотипія. Це різновид графіки, виконаний шляхом малювання на гладкій поверхні, яка не поглинає фарби. Шляхом відтиском гуаші учні в плямах шукали образ декоративної квітки і за допомогою селевої ручки доповнювали малюнки графікою.
Техніка монотипія допомагає учням розвинути естетичне, образне та емоційне мислення. А ще дозволяє розвивати спостережливість, фантазію та поглиблювати знання про колір.
Однією з учасниць майстер-класу стала учениця Калуського ліцею №7 Діана Солобюк. Дівчина зізналася, що майже пів року відвідувала студію “Ракурс”. Зараз вирішила весь свій час приділити навчанню, хоча зізнається, що душа тягнеться до малювання і у вільний час бере пензлі в руки. Найбільше юна калушанка любить малювати природу. З образотворчим мистецтвом мріє пов’язати майбутнє. Каже, що планує піти навчатися на графічного дизайнера. А на майстер-клас прийшла, щоб просто розслабитися, побачити улюблену викладачку та отримати позитивні емоції від процесу.
Наступні заняття мінікурсу Юлії Худяк у молодіжному просторі “Хаб 93” відбудуться 23 лютого та 1 березня. Початок — о 17.00. Усі заняття для учасників є безплатними.
Ірина БОРАЧОК, журналістка
Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер