В Молдові позбавлять громадянства тих, хто погодиться воювати за Росію – Новини України

В Молдові позбавлять громадянства тих, хто погодиться воювати за Росію - Новини України

Фото: Ukrainian Presidential Press Service/Handout via REUTERS

У Молдові будуть позбавляти громадянства тих жителів країни, що будуть брати участь у війні проти України. Як повідомила РБК-Україна, про це голова держави Маї Санду заявила на брифінгу за підсумками засідання найвищої ради безпеки у понеділок, 26 вересня.  

– Є ризик мобілізації громадян Молдови у східних районах Молдови (невизнане Придністров’я – ред.). Ми розглядаємо можливість відкликання громадянства у громадян, які мають лише громадянство Молдови і виступатимуть у військовому конфлікті на боці агресора, – заявила Санду.

За її словами,  поки що немає підтвердження інформації про мобілізацію в цьому регіоні, але влада попереджає: ті, хто буде мобілізований і виступатиме на боці Росії, будуть покарані.

Президент пояснила, що в першу чергу розглядається можливість відкликання громадянства у тих, хто має подвійне громадянство – російське та молдавське.

 Путін оголосив про часткову мобілізацію 21 вересня. За даними ворожого міноборони, планується призвати біля 300 000 резервістів. Після цього в РФ почались протести громадян, що незгодні з рішенням про мобілізацію.

26 вересня один з жителів Усть-Ілімська прийшов до військомату зі зброєю. Викрикнувши «тепер  ніхто не воюватиме», він декілька разів вистрелив у військкома.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни