В Міноборони прокоментували звільнення чиновника відомства Лієва – Новини України

В Міноборони прокоментували звільнення чиновника відомства Лієва - Новини України

Фото: facebook.com/liievaleksandr

Олександра Лієва звільнено з посади т.в.о. керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України за власним бажанням. Як повідомили у прес-службі Міністерства оборони України, у відомстві немає підтверджень того, що в Лієва є російський паспорт. 

– На етапі працевлаштування до Міністерства та протягом роботи в оборонному відомстві Олександр Лієв проходив відповідні перевірки, обов’язкові при вступі на посаду держслужбовця. Так само, у порядку, який діє під час особливого періоду, до Служби безпеки України надавались відповідні матеріали з питання доступу до державної таємниці. Жодних заперечень від СБУ отримано не було. Будь-яких фактів, які б підтверджували наявність у Олександра Лієва іншого громадянства, крім українського, до Міноборони не надавалося, – наголосили у Мінобороні. 

 У відомстві наголосили, що після появи у ЗМІ публікацій, які стосувалися попередньої діяльності Олександра Лієва та його заяв періоду 2014 року у листопаді 2022 року Міністр оборони України просив СБУ провести додаткове психофізіологічне дослідження посадовця з застосуванням поліграфу.  

– Позиція Міноборони – чітка: в оборонному відомстві мають працювати виключно громадяни України. У разі встановлення фактів приховування громадянства інших країн, заходи вживатимуться відповідно до закону, – наголосили в прес-службі.

Скандал навколо Олександра Лієва вибухнув 1 лютого після того, як голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін опублікував матеріал, в якому пригадується “темне минуле” Лієва. Мова йде про роки, коли Лієв був міністром курортів і туризму АР Крим за президента Віктора Януковича. Шабунін написав, що   восени 2013 року Олександр Лієв заявив “Служу отечеству!” після того, як отримав у Сімферополі “імператорський орден Святої Анни”. Це нагорода від Марії Романової, яка очолює Російський імператорський дім нащадків Романових. Щоправда, згодом він видалив цей допис.

Сам Лієв у відповідь повідомив, що раніше він вже надавав «ґрунтовну відповідь» на всі звинувачення і «письмово описав кожен з епізодів і просив міністра оборони призначити перевірку на поліграфі». Після чого всі звинувачення були зняті.

2 лютого журналіст “Української правди” Михайло Ткач заявив, що у Лієва є російське громадянство. Він опублікував у Фейсбуці фотографію “паспорта громадянина РФ”, який нібито належить Лієву. Після того, як з’ясувалося, що фотографія є фейковою, Ткач видалив свій пост. 

Через декілька годин після чергового скандалу стало відомо, що Лієв написав заяву на звільнення за власним бажанням. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни