В Міноборони Австрії попередили країни ЄС про можливий блекаут – Новини України

В Міноборони Австрії попередили країни ЄС про можливий блекаут - Новини України

Фото: STRINGER/REUTERS

Найближчим часом в деяких частинах Європейського Союзу можливий блекаут. Ймовірність є високою, тому що “для путіна хакерські атаки на західні енергосистеми є інструментом гібридної війни”. про це федеральна міністерка оборони Австрії Клаудіа Таннер заявила в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

– Ймовірність того, що найближчим часом в деяких частинах Європейського Союзу станеться блекаут, є дуже високою. Питання не в тому, чи він буде, а в тому – коли. Ризик повсемісного відключення електроенергії знову значно зріс у зв’язку з війною в Україні: для путіна хакерські атаки на західні енергосистеми є інструментом гібридної війни. Не треба робити вигляд, що це лише теорія, – вважає Таннер.

У зв’язку з цим вона наголосила, що людям потрібно “готуватися до відключень електроенергії і в Австрії, і в Європі”. Міністерка додала, що  в Австрії ще з 2020 року відбувається систематичне інформування громадян про загрозу блекауту.

– Поліція, пожежники, спілки цивільної оборони та військовослужбовці регулярно проводять спільні навчання, іноді із залученням муніципалітетів та шкіл. Ми повсюдно розповсюджуємо невеликі брошури (“Блекаут – що далі?”) у громадських місцях, в яких даємо людям поради, як поводитися у випадку відключення електроенергії та як вчасно вживати заходи, наприклад, зберігаючи певні продукти харчування, – розповіла Таннер.

За її словами, у збройних силах Австрії також регулярно практикуються навчання щодо дій у випадку блекауту.

– Ми інвестуємо загалом €180 мільйонів до 2025 року для розширення 100 так званих самодостатніх казарм, які мають достатньо енергозабезпечення і можуть бути самодостатніми протягом щонайменше двох тижнів. Крім того, 12 казарм розширюються як “острівці безпеки”, щоб вони могли бути контактними пунктами для цивільних помічників і  і правоохоронних органів у разі виникнення кризи, – додала міністерка.

Напередодні і президент Зеленський і у Силах оборону півдня України заявили про підготовку росією нових ударів по енергосистемі України. Не виключено, що РФ хоче добитися блекауту в Україні на свята. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни