В МАГАТЕ заявили, що рівень води у Каховському водосховищі щогодини знижується на 5-7 см – Новини України

В МАГАТЕ заявили, що рівень води у Каховському водосховищі щогодини знижується на 5-7 см - Новини України

Фото: t.me/energoatom_ua/

Після підриву Каховської ГЕС  рівень води у водосховищі щогодини знижується на 5-7 см. Якщо рівень опуститься нижче 12,7 метра, Запорізька атомна електростанція вже не зможе перекачувати воду з водойми та охолоджувати реактори, повідомив голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, посилаючись на інформацію експертів МАГАТЕ, присутніх на ЗАЕС.

– Готуючись до такої можливості, ЗАЕС постійно поповнює свої запаси води – включаючи великий ставок-охолоджувач поруч із станцією, а також менші ставки-охолоджувачі та прилеглі канали – шляхом повного використання води Каховського водосховища, поки вона ще є, — наголосили в МАГАТЕ.

За даними агентства, після заповнення цих резервуарів кількості води буде достатньо, щоб забезпечити станцію необхідною кількістю води для охолодження шести реакторів, а також для зберігання відпрацьованого палива протягом декількох місяців.

– Навіть при тому, що всі шість реакторів ЗАЕС зараз припинені, їм все ще необхідна охолоджуюча вода, щоб запобігти плавленню палива та можливому викиду радіоактивних матеріалів, – пояснив Гроссі.

HA підірвала Каховську ГЕС на Херсонщині 6 червня. Машинний зал станції був повністю зруйнований і його неможливо відновити. При цьому загрожує затоплення близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон. В критичній зоні затоплення на правому березі Херсонщини перебуває близько 16 тисяч людей.

У “Енергоатомі” заявили, що підрив греблі Каховської ГЕС окупантами може мати негативний вплив на Запорізьку АЕС, але наразі ситуація під контролем.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни