В Калуській громаді — понад 1 300 дітей, які мають статус внутрішньо переміщених осіб

До 1 липня 18 дітей мали також статус дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів. Однак їхня кількість зростатиме. 19 Вересня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 149 Ілюстроване фото. Служба у справах дітей надає статус дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомила начальниця Служби у справах дітей Калуської міської ради Леся Дзундза в інтерв’ю, яке оприлюднили на офіційному сайті Калуської міської ради.

За її словами, в умовах воєнного стану, спеціалісти Служби мають більше роботи. Зокрема, надають дозволи на виїзд дітей за кордон, коли відсутній один з батьків (наприклад, воює чи вже перебуває за кордоном). Така послуга є безкоштовною, інформують “Вікна”.

Крім того, Служба у справах дітей надає статус дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів. До 1 липня на такий статус могли претендувати лише діти, які прибули з Донецької і Луганської областей. Зараз законодавство змінилося і статус можуть отримати діти, які є внутрішньо переміщеними особами і приїхали з деокупованих територій, територій, де ведуться бойові дії тощо.

Як повідомила Леся Дзундза, в Калуській громаді є понад 1 300 дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб. До 1 липня 18 дітей мали також статус дитини, постраждалої від воєнних дій та збройних конфліктів. Однак їхня кількість зростатиме. Комісія, як розглядає заяви претендентів на такий статус, вже розглянула 17 таких заяв. Заяви продовжують надходити, а комісія працювати.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни