В Калуші розподілили понад 63 млн гривень зекономлених минулого року бюджетних коштів

У 2022 році в умовах воєнного стану в Україні обмежили використання бюджетних коштів –— торік у Калуші практично не фінансували капітальні ремонти та економили на поточних видатках. Відтак на початок 2023 року вільний залишок коштів бюджету Калуської громади склав понад 99 млн гривень (доходи бюджету торік — 853 млн гривень). 15 Квітня, 2023, 13:00 Калуш Переглядів: 634 Ілюстроване фото. Розподіл коштів триває від початку року. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Нагадаємо, наприкінці минулого року чимало пропозицій депутатів щодо розподілу видатків 2023 року не були враховані у бюджеті, тож їх обговорювали в розрахунку на майбутній вільний залишок. Також повідомляли про те, що у 2023 році у Калуші припинять центральне теплопостачання, тож потрібно буде виділяти орієнтовно 60 млн гривень на котельні і 30 млн гривень для виплат мешканцям громади допомог на індивідуальне опалення. З вільним залишком бюджетних коштів, який склався на початок року, такий проєкт було б цілком реально реалізувати. Однак міська рада обрала інші пріоритети. Причому станом на середину квітня з 99 млн гривень нерозподіленими залишаються всього в межах 3 млн гривень, інформують “Вікна”.

Вільний залишок міська рада по трохи розподіляє з початку року. Так, у січні розподілили понад 14 млн гривень, у лютому – понад 10,8 млн гривень, у березні двома рішеннями – майже 7,1 млн гривень. Основний розподіл відбувся 11 квітня на пленарному засіданні позачергової сесії Калуської міської ради – на понад  63,4 млн гривень.

Депутатам було запропоновано два варіанти розподілу вільного бюджетних коштів. Першим, який не передбачав розпорошення ресурсів, було запропоновано виділити 20 млн гривень на погашення кредиту КП «Водотеплосервіс», 5 млн гривень – на виконання рішення суду про стягнення з КП «Екосервіс» податкового боргу, 23 млн гривень – для КП «Калуська енергетична Компанія» і 17 млн гривень – на будівництво котелень.  Цей варіант не був підтриманий депутатами.

Затверджений 11 квітня розподіл вільного залишку не передбачає  погашення боргів ні за кредитом «Водотеплосервісу», ні за податковим боргом «Екосервісу».  Найбільше коштів депутати вирішили спрямувати не на котельні, а на дорожню інфраструктуру.

Так, з 63,4 млн гривень понад 43,8 млн гривень отримає житлово-комунальне господарство. З них 23 млн 190 тис. гривень виділили на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури. При формуванні бюджету на 2023 рік на дорожню інфраструктуру було передбачено понад 8,1 млн гривень. Тож фактично зараз на такі цілі є 31,3 млн гривень. Нагадаємо, на цій же сесії міська рада розподілила 2,8 млн гривень на капітальний ремонт двох доріг і майже 21,2 млн гривень на капітальний ремонт тротуарів бруківкою. За рахунок  вільного залишку бюджетних коштів такі капремонти  можна буде профінансувати.

Майже 7,9 млн гривень вирішили спрямувати до статутного капіталу двох комунальних підприємств «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія». Бюджет програми внесків до статутних капіталів комунальних підприємств у 2023 році передбачає понад 50,9 млн гривень фінансування. При формуванні бюджету кошти на цю програму не закладали, а з вільного залишку для неї вже виділяли понад 2,2 млн гривень. Таким чином зараз програма профінансована приблизно на 10 млн гривень, за ці кошти «Калушавтодор» і «Калуська енергетична Компанія» зможуть купити необхідну їм техніку.

7 млн 350 тис. гривень виділили на оплату електроенергії  КП «Калуська енергетична Компанія» за програмою фінансової підтримки цього комунального підприємства.

3 млн гривень – на програму «Енергодім», раніше кошти на неї не виділялися. Нагадаємо, програма передбачає  7,5 млн гривень фінансування у 2023 році, за нею з бюджету громади відшкодовують  для ОСББ, які беруть участь у програмі енергомодернізації житлових будинків від Фонду енергоефективності, до 5% від вартості робіт.

Крім того, 1 млн гривень виділили на Програму стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  в Калуській громаді, за якою виділяють кошти на капітальні ремонти у будинках, де створено ОСББ. Нагадаємо, програмою на капітальні ремонти передбачено  5,3 млн гривень, а у бюджеті під неї заклали всього1,5 млн гривень. На сесії у березні депутати розподілили для ОСББ близько 1,8 млн гривень, тоді ж пообіцяли збільшити фінансування програми.

1,5 млн гривень з вільного залишку передбачили для управляючої компанії «Добродім» (вона обслуговує гуртожитки міста). Програма фінансової підтримки цього комунального підприємства була затверджена у лютому цього року і розрахована на 2 млн гривень.

Близько 9,2 млн гривень з вільного залишку бюджетних коштів  виділили для управління будівництва і розвитку інфраструктури. І всього лише 7 млн гривень на будівництво двох котелень, причому газових: у десятому (4 млн 180 тис. гривень) і другому (2 млн 820 тис. гривень) ліцеях.  Раніше з вільного залишку виділили близько 2,9 млн гривень на проектування будівництва і реконструкції п’яти твердопаливних котелень. Таким чином, на відмову від центрального опалення з вільного залишку виділено менш як 10 млн гривень – схоже попередній  опалювальний сезон від Калуської ТЕЦ таки не останній.  Окрім того 1 млн 150 тис. гривень виділили на програму будівництва та реконструкції мереж водопостачання (до понад 1 млн гривень, виділених на мережі раніше) і 700 тис. гривень – на реконструкцію Пійлівського ліцею для відкриття тут дошкільного підрозділу.

Понад 7,3 млн гривень з вільного залишку міська рада розподілила між трьома медичними закладами за програмами їхньої фінансової підтримки: 4 млн гривень для Калуської ЦРЛ і понад 2,2 млн гривень для міського центру первинної медико-санітарної допомоги –  на медикаменти,  1,1 млн гривень – для міської лікарні на придбання біохімічного аналізатора. Щоправда програмою підтримки міської лікарні на аналізатор передбачено 2 млн гривень. Як йшлося на сесії,  фінансування ще на 900 тис. гривень розглянуть коли будуть ділити зекономлені на енергоносіях бюджетні кошти.

З іншого, 1 млн гривень додали закладам дошкільної освіти на зарплату (для того, щоб підвищити вихователям надбавку з 10 до 15%) і 193 тис. гривень – на програму доступної дефібриляції (це 100% фінансування, яке передбачене цієї програмою у 2023 році).

Нагадаємо також, що у березні з вільного залишку кошти виділяли міській лікарні (399 тис. гривень на медикаменти і перев’язувальні матеріали),  Калуській ЦРЛ (2 млн 280 тис. гривень на продукти харчування), на програму соціального захисту (3,6 млн гривень на допомоги для спорудження нагробків загиблим Захисникам України). У лютому –  на проектування котелень, а також на інші заходи (програма забезпечення пожежної безпеки, фінансова підтримка ГО «Калуський легіон», комунальному підприємству «Екосервіс» тощо). А у січні найбільше коштів з вільного залишку, понад 8,8 млн гривень, спрямували на функціонування закладів освіти.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни