В Івано-Франківську вшанували пам’ять Степана Бандери | Новини Галича

В Івано-Франківську вшанували пам’ять Степана Бандери з нагоди 113-ї річниці від дня його народження та в рамках відзначення 80-річчя УПА.

Про це під час урочистих заходів «Батько наш Бандера» повідомив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, передає Укрінформ.

«Цей рік – рік Української повстанської армії. Адже ми будемо відзначати 80-річчя УПА. У нашій міській програмі ми передбачили понад 100 заходів. Першим символічним заходом є те, що ми прийшли вшанувати пам’ять Степан Бандери, який уособлює боротьбу не одного покоління українців за Незалежність Української держави», – зазначив Марцінків.

За його словами, серед інших заходів до 80-річчя УПА, є реконструкції боїв та відновлення могил українських бійців на польських територіях.

В Івано-Франківську біля пам’ятника Степану Бандері провели спільну молитву та поклали квіти. Також, з метою привернути увагу до постаті Провідника ОУН на міському озері Івано-Франківська провели патріотичні купання моржів, які розпочали піснею «Батько наш Бандера».

Як повідомляло агентство, в Івано-Франківській області 2022-й оголосили роком 80-річчя УПА.

Степан Бандера – політичний діяч, ідеолог і теоретик українського національно-визвольного руху, один з лідерів «Організації українських націоналістів» народився 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області, Україна (тоді Калуський повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни