В Івано-Франківську пропонують скоротити години платного паркування

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську планують скоротити години платного паркування. З такою пропозицією до містян звернулися представники департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики міської ради. Про це Суспільному розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, наразі в Івано-Франківську з травня до вересня із 7:00 до 21:00 та з жовтня до квітня з 8:00 до 19:00 діє платне паркування. Безкоштовною є стоянка в неділю, державні та релігійні свята, які є офіційними вихідними.

"Люди, які живуть у центральній частині міста, виїжджають з дому о 7:30, але вже повинні платити за паркування з 7:00. Це — нелогічно. Так само людина приїжджає ввечері о 18:00 і вона теж повинна платити за стоянку до 21:00. Це — теж нелогічно", — каже Михайло Смушак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Іванофранківка Надія Сосницька часто паркує свою автівку в центральній частині міста. Жінка каже: зміни в годинах, за які потрібно платити за стоянку, для неї некритичні.

"Для всіх воно не буде однакове — комусь так буде вигідно, а комусь — ні. Не можна під усіх підлаштуватися. Треба робити так, як було б зручно для міста", — говорить Надія Сосницька.

Інша франківська водійка — Інна Русин до змін годин платного паркування ставиться негативно.

"Машин багато, нема де стати. Нехай місто заробляє. Світловий день уже довший, тому це абсолютно нормально. Стоянка — недорога. Я вважаю, що платити 10 грн за годину — не так вже й складно", — пояснює Інна Русин.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Михайла Смушака, міська влада Івано-Франківська намагається обрати варіант, який підійде всім. Оптимальним часом для платного паркування міг би бути проміжок з 9:00 до 18:00, каже заступник міського голови.

"До прикладу, люди вранці везуть дитину до садочка або школи. Паркуються із 7:30 до 8:00. Впродовж 10 хвилин ведуть дітей і їдуть далі. Чому вони мають платити за цих 10-15 хвилин? Очевидно, що непотрібно. Тим паче вранці активне життя міста ще не почалося — відповідно є багато вільних місць. Заповнюються стоянки з 10:00 до 12:00", — розповідає Михайло Смушак.

З його слів, департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики до двох тижнів винесе проєкт рішення щодо зміни часу платного паркування в Івано-Франківську на розгляд виконавчого комітету міської ради. До того часу франківці можуть висловити свою думку в опитуванні на Facebook-сторінці заступника міського голови.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни