За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Проєкт реабілітаційного центру поблизу міського озера в Івано-Франківську. Руслан Колішенко
Військові та ветерани, які підтримують спорудження реабілітаційного центру у зеленій зоні поблизу міського озера в Івано-Франківську, представили проєкт будівництва комплексу. Згідно з ним 75% майбутньої забудови — це комерційні приміщення для бізнесу. Решта — для безкоштовної реабілітації ветеранів, яку оплачуватимуть ці підприємці.
Про це під час пресконференції 4 вересня розповів один з авторів проєкту, військовослужбовець 114 бригади тактичної авіації Руслан Колішенко.
За його словами, у приміщенні для реабілітації передбачений відкритий басейн та процедурні кабінети.
"Більш детально проєкт можна наповнювати, коли ми зрозуміємо, куди рухатися. В ідеалі, тут плануються спортивні гуртки з плавання для дітей, ветеранів. У басейні ветеран без рук чи ніг може вчитися плавати", — каже Колішенко.
Військовий Руслан Колішенко придумав цей проєкт разом із побратимами. Він говорить: реабілітаційний центр можна реалізувати на комунальній ділянці площею понад 1 гектар поблизу озера з боку вулиці Романа Гурика.
Проєкт реабілітаційного центру поблизу міського озера в Івано-Франківську. Руслан Колішенко
"Зустрілися з Русланом та хлопцями, придумали таке. Пішли до наших депутатів, про яких нам казали: "Та хто вас підтримає?" Так воно і відбулося. Прийшли на сесію — наше питання ледь не зняли. Ми вже думали, що все дарма. Є можливість це зробити, віддати на інвестиційний конкурс. Нам немає різниці, хто буде будувати. Головне — щоб це було", — говорить ветеран, співавтор проєкту Микола Бітюк.
За словами військового Руслана Колішенка, реабілітаційні послуги для військових оплачуватиме інвестор, який згідно із проєктом використовуватиме 75% площі в комерційних цілях.
Проєкт реабілітаційного центру поблизу міського озера в Івано-Франківську. Руслан Колішенко
Під час пресконференції йшлося і про перенесення будівництва реабілітаційного центру на іншу територію.
"А чому наші найкращі воїни не заслуговують цього місця? Чим вони не вгодили суспільству? Що вони зробили не так, що стоїть питання про те, щоб перенести реабілітаційний центр далі, за місто? Бізнес обов'язково там має бути. Як волонтер, заявляю, що 75-80% потреб мені закриває місцевий бізнес і лише 20-25% — звичайні люди", — розповідає співавтор проєкту, представник громадської організації "Толока-ЮА" Роман Курилюк.
Проєкт реабілітаційного центру поблизу міського озера в Івано-Франківську. Руслан Колішенко
Ветеран російсько-української війни Сергій Янчук не підтримує забудову ділянки поблизу міського озера. Він каже: до нього звертаються військові та франківці з проханням відстояти зелену зону й створити там парк ветеранів. На цьому місці 31 серпня містяни провели толоку і планують продовжити прибирати територію 7 вересня.
"Ми хочемо, щоб орендарі, дійсно вшанувавши захисників та захисниць України, передали цю частину ділянки громаді. І там дійсно можна законно з бюджетними грошима на благоустрій створити парк", — пояснює Сергій Янчук.
Що відомо про будівництво реабілітаційного центру поблизу міського озера
2 серпня біля адміністративного будинку Івано-Франківська понад 20 людей виступили проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу поблизу міського озера. У той час на черговій сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва центру. У залі також були присутні жителі міста та військові. Після дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.
5 серпня франківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні. За два дні вони зібрали необхідну кількість голосів — понад 250. Станом на обід 11 серпня її підписали 322 людини.
На сайті міськради 7 серпня з'явилася нова петиція, в якій підтримують будівництво реабілітаційного центру для військовослужбовців та облаштування відпочинкової зеленої зони поблизу міського озера. Станом на обід 11 серпня теж зібрали необхідну кількість голосів для її розгляду.
11 серпня франківці почали збір підписів проти забудови ділянки поблизу озера. Організатор події, ветеран Сергій Янчук ініціював створення парку ветеранів замість реабілітаційного центру.
18 серпня приблизно 300 підписів зібрали містяни під час зустрічі щодо створення парку ветеранів поблизу міського озера.