В Івано-Франківську передали книжки для переселенців з Луганщини

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Громадська організація "Молода Просвіта Прикарпаття" 30 серпня передала книжки для Координаційного центру надання допомоги переселенцям з Луганщини в Івано-Франківській області.

Про це Суспільному розповіла керівниця організації Євгенія Бардяк.

Керівниця “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенія Бардяк передала книжки для переселенців з Луганщини. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, усі книжки — українськомовні. Їх у координаційний центр принесли франківці та вимушені переселенці, які переїхали до міста у 2014 році.

В Івано-Франківську передали книжки для переселенців з Луганщини. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Протягом двох тижнів майже десятеро людей зголосилися на наше оголошення. Ми назбирали пів сотні книжок. Є класика, Біблія, дитяча література", — розповідає Євгенія Бардяк.

Переселенець з Луганська Сергій каже, що любить читати твори з філософії, але в центрі їх поки немає. Тому він обрав книжку Шолом-Алейхема.

Переселенець з Луганська Сергій любить читати твори з філософії. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Читав цей твір і навіть виставу дивився. Це — надзвичайна історія про єврейську сім’ю. Маленька трагедія маленької людини. Мені доводиться часто переїжджати, тому краще, коли книжки десь є. Прийшов, взяв, повернув", — говорить Сергій.

Переселенка з Луганщини Катерина розповідає, що кожного тижня бере для читання книжку із Луганського хабу. Жінка любить розважальну літературу.

Переселенка з Луганщини Катерина щотижня бере для читання книжку із хабу. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я переїхала на початку весни 2022 року. Якщо ти читаєш українську літературу, то краще розумієш мову. Це — наша державна мова, ми її знаємо, ми її вивчали, тому "бар'єру" у мене немає", — розповідає Катерина.

Зі слів керівника Луганського хабу Євгенія Жданова, до сьогодні у бібліотеці координаційного центру було приблизно пів сотні книжок.

Керівник Координаційного центру надання допомоги переселенцям з Луганщини Євгеній Жданов. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У нас основна частина — це бібліотечний фонд. Ми видаємо книжки строком на два тижні. У нас уже є перші клієнти. Ми розпочали роботу координаційного центру рік тому. У нас на початку було зареєстрована майже тисяча переселенців, зараз вже 2600 — це тільки в Івано-Франківську", — каже Євгеній Жданов.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни