В Івано-Франківську на міському кладовищі асфальтують алеї між секторами – Новини Івано-Франківська

На міському кладовищі в Чукалівці розпочали роботи з асфальтування доріг. Мова йде про алеї між секторами, на яких зараз здійснюють поховання. Ще 2020-го року Івано-Франківська громада викупила додатково земельну ділянку для розширення території цвинтаря. А вже цьогоріч ділянку розділили на сектори і почали будувати дорогу. 

«Враховуючи, що подушка вже була готова до асфальтування, якщо би ці роботи до дощів були не проведені, коли проводяться копання ями, фактично і трактор і копає, і відвідувачі, які заїжджають автомобілями на сектор, потім цю землю вивозять безпосередньо на сам проїзд, фактично ті роботи, які були виконані до цього моменту, були б зруйновані. Відповідно на наступний рік ці ж роботи потрібно було би по-новому їх виконувати», – розповідає керівник міської ритуальної служби Андрій Хруник.

Поки погодні умови дозволяють, роботи тут тривають безперервно. Підрядна організація «Івано-Франківськавтодор» залучила необхідну кількість техніки та робітників. За словами директора ТОВ «Івано-Франківськавтодор» Станіслав Ростовцева укладають перший шар асфальтобетонного покриття:

«Наразі вже виконано частину підготовчих робіт. Вже приступили до асфальтування алей. Зараз ми влаштовуємо перший шар асфальтобетонного покриття. Загалом заплановано 2500 квадратних метрів асфальтування доріжок, алей. І протягом 2-3 днів ми плануємо завершити ці роботи. Наразі погода дозволяє працювати, працюємо, щоби з’єднати вже існуючі сектори з новими секторами», – каже підрядник.

Тим часом територія міського цвинтаря невпинно зростає. Порівняно із минулими роками, тут, на жаль, відчутно збільшилася кількість поховань. Після прокладання дороги між новими секторами кладовища, планують взятися за облаштування нової території для поховання померлих. 

«Ми щороку готуємо сектори для поховання. Якщо ви бачите, такий невеличкий сектор – це приблизно рік часу поховань, тому що це 1200-1300 поховань і це власне підготовка на наступний рік. Слава Богу, ми викупили сусідні ділянки і ця земля нам дозволяє мінімум ще 10 років мати землю для поховань. Окрім того, ми ще плануємо розширити кладовище в ту сторону. Тому ми дивимося стратегічно, вибачте, в майбутнє того, як вирішити цю проблему», – резюмує міський голова Руслан Марцінків.

За словами Руслана Марцінківа, зважаючи на активні військові дії та велику кількість полеглих воїнів нашої громади, на міському кладовищі планують розширити та облаштувати Алею Героїв.  

 

В Івано-Франківську на міському кладовищі асфальтують алеї між секторами

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни