В Івано-Франківську курсанти Прикарпатського національного університету склали присягу

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську орієнтовно 40 курсантів кафедри військової підготовки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника склали присягу на вірність українському народові. Майбутні військові отримали звання "молодший лейтенант", повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами проректора з педагогічної роботи Едуарда Лапковського, чимало курсантів ще не закінчили навчання в університеті, але згідно з наказом Міністерство оборони, їх вже можуть залучати до захисту країни.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Після присяги Міноборони видасть наказ, відповідно до якого усім сьогоднішнім випускникам нададуть звання офіцера ЗСУ згідно зі своєю військовою спеціальністю", — каже Едуард Лапковський.

Едуард Лапковський: “Усім випускникам нададуть звання офіцера ЗСУ”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Приблизно половина курсантів — дівчата. Христина Мовчан отримала офіцерське звання за спеціальністю"морально-психологічне забезпечення". Дівчина каже: після того, як пройде курс додаткової спеціалізації, планує працювати в одному з реабілітаційних центрів.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я хочу військове звання поєднати з медициною й все-таки стати військовим психологом. Буду суміщати дві професії", — говорить Христина Мовчан.

Христина Мовчан: “Хочу військове звання поєднати з медициною”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Курсант Арсен Андрейчук зі спеціальністю "математично-програмне забезпечення ЗСУ" може працювати в підрозділі зв'язку в будь-якій силовій структурі. Хлопець каже: отримані знання для нього — дуже важливі.

Арсен Андрейчук: “Отримані знання не менш важливі, ніж вміння розмовляти англійською”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Проходили все, починаючи з того, як користуватися автоматом, та закінчуючи дроном. Отримали знання, які знадобляться не тільки у військовому, а й цивільному житті. Ми живемо зараз у такий час, коли подібні навички не менш важливі, ніж вміння розмовляти англійською", — говорить Арсен Андрейчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами заступника начальника гарнізону з морально-психологічного забезпечення Прикарпатського національного університету Юрія Мухіна, семеро випускників кафедри військової підготовки наразі воюють на фронті. Двоє з них отримали офіцерські звання, решта одержать їх після повернення додому та закінчення навчання.

Юрій Мухін: “Семеро випускників кафедри військової підготовки наразі воюють на фронті”. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Головне — у цих хлопців й дівчат горять очі. Вони дійсно хочуть внести свою допомогу, сили та креатив у те, щоб ми якнайскоріше перемогли", — каже Юрій Мухін.

В Івано-Франківську 29 липня 2023 склали присягу фахівці автомобільної справи, командири різних підрозділів, спеціалісти з керування дронами й військові психологи.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни