В Івано-Франківську хірурги зі США та України провели 31 операцію для порятунку військових (ФОТО)

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні хірурги зі США разом з українськими колегами провели 31 операцію для порятунку воїнів та людей, які постраждали під час війни.

Про це в Івано-Франківську під час пресконференції повідомила координаторка проєкту, отоларингологиня Наталія Комашко, передає кореспондент Укрінформу, пише Фіртка.

Вона зауважила, що ініціатива надати допомогу українським воїнам належить лікарям Академії пластичної і реконструктивної хірургії зі США. Українські колеги з Івано-Франківської ОКЛ їх підтримали у цьому починанні та допомогли підготувати та організувати місію «Face to face».

Два місяці вони комунікували з майбутніми пацієнтами, а це військові та постраждалі з пораненням голови та шиї, готували операційні та підбирали необхідне обладнання. У ці дні тут працювали дев’ять американських хірургів та кілька десятків українських.

«Під час проведення операцій відбувалась трансляція наживо з операційної, яку могли дивитись лікарі по всій Україні. Навіть колеги з передової могли їх бачити.

Ці операції є унікальними для України», — стверджує Комашко.

Серед пацієнтів місії був і Віталій з Кривого Рогу. Поранення він отримав у Києві, коли російські військові намагались оточити столицю. Під час розвідувальної операції машина, в якій перебували українські військові, наїхала на міну.

Віталій втратив кінцівку. Першу операцію зробили у столичному військовому шпиталі. Після ампутації ноги у Віталія залишався роздроблений череп і спотворене обличчя. В Івано-Франківську військовому провели вже 10-у операцію.

«Те, що тут зробили хірурги, було справжнім мистецтвом… Обличчя моє було реально спотворене і перекошене. Це достатньо нестандартна травма була для всіх хірургів.

Тепер я можу нормально усміхатися, їсти, мені не боляче і, найголовніше, коли я йду вулицею на мене вже діти не будуть показувати пальцем.

Таких людей в Україні буде, на жаль, дуже багато», — сказав Віталій.

В Івано-Франківській ОКЛ 23-річного Влада з Торецька оперували з травмою в області ока. Під час воєнних подій у Мар’їнці міна розірвалась за три метри від Влада. Тоді він втратив свідомість і прийшов до тями лише в лікарні.

«Це вже моя 17-та операція з березня. Було багато травм. Осколки були у нижніх відділах хребта, в нозі, в руці та в голові.

Тут мені ставили імплант ока. Осколком перебило очний нерв. Надії бачити ним вже немає», — зізнається Влад.

Надія приїхала до Івано-Франківська з села Новий Білоус, що біля Чернігова. Її 64-річного чоловіка оперували з травмами щелепи та обличчя.

«Ми були в окупації два місяці, з перших днів війни. Російські війська стояли на танках та бронетехніці за 200-300 метрів від будинку. 16 березня в наш будинок влучила авіабомба. Все горіло.

Чоловіка завалило в гаражі. Його ледь витягли. Після цього він два місяці був у лікарні.

Тут зробили перший етап операції, потім буде наступний. Тримаємось, є надія, що все буде добре», — розповіла жінка.

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні медики переконані, що такі лікувальні та навчальні проєкти для України сьогодні вкрай необхідні, а тому сподіваються на їх продовження.

Американські лікарі зізнаються, що були вражені сміливістю та терпимістю пацієнтів, яких довелось оперувати в Україні під час місії «Face to face».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни