В Івано-Франківську для дітей захисників організували поїздку до Литви

Сезон літнього оздоровлення за кордоном дітей учасників бойових дій та загиблих у російсько-українській війні завершується. Протягом цього літа діти захисників України двічі побували в Рибніку, один раз в Охоті (Польща), також відвідали угорську Ніредьгазу. Окрім того, взимку юні франківці їздили у кількаденні тури до Угорщини і місто Дебрецен. Усього 8 поїздок за 2023 рік. 16 Серпня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 64 Десятеро дітей учасників бойових дій та загиблих у російсько-українській війні вирушили до литовського Тракаю. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Завершують оздоровчий рік діти наших захисників подорожжю до Литви. Десятеро дітей учасників бойових дій та загиблих у російсько-українській війні вирушили з Івано-Франківська до литовського Тракаю. На відпочивальників чекають екскурсії, подорожі та розваги, йдеться на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Софія Команіцька та Яна Соломка — доньки учасників бойових дій. Це вже не перша їх подорож, яку організовує Івано-Франківськ на запрошення міст-партнерів. Дівчата сподіваються, що і цього разу відпочинок вдасться. 

“Багато емоцій звісно буде за 5 днів. Я думаю, ми находимося достатньо, тому що точно не будемо сидіти на одному місці, і думаю, це буде весело. Знаю, що там дуже красива архітектура і там дуже гарно”, — впевнена Яна Соломка.

Донька учасника бойових дій Софія Команіцька додає:

“Думаю, що мені Литва дуже сподобається. Там багато замків, мені таке подобається. Тому думаю, що буде класно”.

13-річний Артур Тимчак родом з-під Бахмута. Батько Артура — захисник України з 2014-го року, а зараз родина проживає у Франківській громаді. Це перший виїзд за кордон Артура цьогоріч. Сподівається відпочити та набратися сил перед новим навчальним роком.

“Від подорожі я очікую великих вражень і сильно хочу відпочити. Тому що так нікуди і не виїжджав цього літа”, — розповідає син учасника бойових дій Артур Тимчак.

Мама Артура Тимчака сподівається, у подорожі син бодай на 5 днів “переключиться” від реалій життя в Україні. 

“Ми так подивились — місто 72-х озер, то очікуємо, звичайно, гарних вражень. Набрали купальників, рушників, будемо проводжати літо в такому позитивному руслі. Це перший його виїзд за цей рік. Вже не такий складний як минулий, але все-одно трошки насичений. Тому очікуємо позитиву перед початком нового навчального року. А з вересня він піде в нову школу, в ліцей Пулюя, оскільки має математичні здібності. То такий вундеркіндер, я думаю, має відпочити перед насиченою навчальною програмою”, — розповідає Юлія Тимчак.

Якщо Польща та Угорщина вже кілька разів приймала на оздоровлення франківських дітей наших захисників, то Литва запросила вперше. Міський голова Руслан Марцінків дякує містам-партнерам за підтримку і сподівається, що вже наступного року діти матимуть можливість подорожувати більшою кількістю країн. 

“Литва вперше приймає наших дітей, і ми сподіваємося, що буде і надалі приймати. Дуже вдячні містам-побратимам, які в такий час, в час війни, запрошують до себе наших дітей родин учасників бойових дій та родин загиблих. Надіємося, що це перша така поїздка, але не остання. Місто Тракай — дуже гарне місто. Воно невеличке, але дуже історичне. І діти матимуть гарні враження і гарний літній відпочинок. Дуже вдячні за підтримку такої невеликої країни як Литва. Вони неодноразово нам передавали гуманітарну допомогу, а зараз приймають наших дітей”, — резюмує Руслан Марцінків.

Повернуться відпочивальники за тиждень. І поїздка до литовського Тракая стане завершальною у цьому році. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни