В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу обрали нового ректора

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

2 травня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу у другому турі обрали нового ректора вишу. Ним став професор Ігор Чудик, який набрав понад 59% голосів виборців, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події. Офіційно результати на сайті університету оприлюднять 3 травня. Як відбувалися вибори, читайте у репортажі.

У другому турі за посаду ректора змагалися доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Ігор Чудик та проректор з науково-педагогічної роботи університету Сергій Куровець. Обидва — працівники університету нафти і газу.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Виборчі дільниці у приміщенні Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу та його структурних підрозділах — трьох коледжах розпочали роботу о 9:00. Обрати ректора університету у другому турі прийшла студентка I курсу Тетяна Ілюк. Дівчина каже: перед тим проаналізувала передвиборчі програми двох кандидатів, а також відвідувала зустрічі з ними.

Студентка Тетяна Ілюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я думаю, що розпочнеться нова історія університету, адже через такий довгий проміжок часу обирається новий ректор. Можливо, буде більше наукової діяльності студентів. При виборі я звертала увагу на співпрацю з міжнародними університетами. Я думаю, той ректор, за якого я проголосувала, зможе це втілити в реальність й студенти матимуть таку можливість", — говорить Тетяна Ілюк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прийшла обрати очільника вишу й завідувачка кафедри туризму університету Людмила Архипова. Науковиця каже: для неї є важливою підтримка непрофільних спеціальностей закладу, також хотіла б, щоб новий ректор покращив міжнародну співпрацю та маркетинг університету, аби залучати більше вступників.

Завідувачка кафедри туризму університету Людмила Архипова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це дасть фінансування, додаткові прибутки, адже гроші йдуть за студентами на сьогоднішній момент. Крім того, цікавить розвиток науки, міжнародних проєктів, оскільки викладачі себе не бачать без науки. І, звичайно, хотілося б, щоб працювали з нафтогазовою галуззю та розвивали три міжнародні програми, які відкриваються цього року", — говорить Людмила Архипова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Як розповів голова оргкомітету з проведення виборів Святослав Кісь, керівника університету обрали на п'ять років. Загальна кількість виборців, які мали право голосу за ректора цього закладу, — 1 074.

"15% — це є студенти та курсанти, яких обрали на зборах під час таємного голосування в університеті. 10% — це працівники структурних підрозділів, які не належать до наукових, науково-педагогічних або педагогічних працівників. Ця категорія виборців була на зборах трудових колективів, де відбувалися такі ж вибори за допомогою бюлетенів. І решта — це наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники у повному складі", — розповідає Святослав Кісь.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Виборчі дільниці закрили о 15:00.

Святослав Кісь розповів, що у другому турі за ректора університету прийшли проголосувати понад 88% виборців, порушень не зафіксували. Підрахунок голосів завершили о 17:00. Більшу кількість голосів — понад 59% — набрав Ігор Чудик. За словами Святослава Кіся, переможець виборів розпочне роботу на посаді ректора після того, як підпише договір з Міністерством освіти і науки України.

Професор Ігор Чудик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів переможця виборів — професора Ігоря Чудика, серед іншого він зосередиться на міжнародній діяльності вишу.

"Сьогодні в університеті в цілому ситуація є стабільною. Але для її покращення, на мою думку, доцільно зробити декілька таких важливих кроків: перший — у напрямі освітньої реформи, у покращенні функціонування наукової діяльності університету, у міжнародній діяльності університету, де ми маємо таку ситуацію, яка хоче покращитися. Реформа внутрішнього середовища матиме значення і наша господарка — велика господарка, яка потребує дуже великої уваги", — каже професор.

З програмою новобраного ректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Ігоря Чудика можна ознайомитися за посиланням.

Раніше Суспільне писало, що 30 років виш очолював Євстахій Крижанівський. Його контракт завершився у листопаді 2022 року, наразі Євстахій Крижанівський виконує обов'язки ректора. Перший тур виборів ректора університету відбувся 25 квітня 2023 року.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни